Державний бюджет наступного року спричинив не тільки традиційні суперечки між владою та опозицією, а й доволі неоднозначне трактування його положень із боку самої президентсько-прем'єрської команди. Так, урядові чиновники заявляють, що підготовлений ними документ є надзвичайно соціальним, і при цьому додають: бюджет є доволі жорстким. Газета «Україна молода» розповідає, які саме категорії українців почуватимуться наступного року соціально захищеними, а до кого чиновницький розпис витрат повернеться спиною.
Реформаційні кроки влади (характерна риса року, що минає) врешті торкнулися і самої влади: у країні взяла старт адміністративна реформа. Журналісти тижневика «Бізнес Рев'ю» пропонують деякі узагальнення. Однозначним позитивом газетярі вважають сам факт початку адміністративної реформи. Навіть незважаючи на можливі помилки, рух і зміни в управлінській галузі – значно краще, ніж застій. Щодо вже здійснених заходів, то найбільше занепокоєння у журналістів викликає те, що статус центральних отримали всі органи виконавчої влади. Замість ліквідованих урядових органів усі інші держструктури зростають у статусі – стають центральними і залежними насамперед від Президента. Головна тут проблема – фактична гіперцентралізація виконавчої влади, наголошує видання.
Через новий Податковий кодекс, а також запровадження механізму продажу квот на експорт зерна українські аграрії втрачатимуть 350 доларів на кожному гектарі землі. Так вважають в Українській зерновій асоціації. Щоб не допустити остаточного зубожіння селян, Асоціація ініціює екстрені заходи. Які саме і як можна уникнути негативного сценарію розвитку ситуації на зерновому ринку країни, розповідає газета «Голос України».