Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович «переживає» за Тимошенко і критикує Кремль (світова преса)


Прага – Провідні світові видання звернули увагу на деякі труднощі у стосунках влади Януковича у Києві з режимом Кремля і наголошують, що Президент Янукович продовжує наполягати на легітимності «своєї боротьби з корупцією» та «співчуває» лідеру опозиції Юлії Тимошенко. Газети не оминули увагою й нові енергетичні домовленості між Віктором Януковичем та Ільхамом Алієвим. У західній пресі також порівняли нещодавні «кольорові революції» в Грузії, Україні та Киргизстані з тими, що відбуваються в Тунісі та Єгипті.

Впливова «Волл Стріт Джорнал» наголошує у своєму європейському числі, що, на думку Президента Януковича, котру він висловив у швейцарському Давосі, «Україна відчуває дискримінацію з боку Росії і з боку ЄС, бо деякі з європейських багатих країн та Росія шукають нові газові обхідні маршрути, намагаючись обійти Україну і Польщу». Газета цитує Януковича, котрий негативно розцінив можливість реалізації Росією проекту газогону «Південній потік» і пояснив: «нашу думку, це буде дискримінація України з боку Росії та кількох країн ЄС». При цьому Янукович зауважив, що «розширення транзиту газу через Україну було б набагато дешевшим і більш безпечним». «Волл Стріт Джорнал» також повідомила, що в цьому році ймовірне створення своєрідного енергетичного об’єднання щодо енергетичного майбутнього Європи, в яке на запрошення Януковича увійдуть такі країни як Туреччина, Азербайджан, Польща і Франція. Газета зауважила, що Росія тут відсутня. Видання також наголошує, що у Давосі відчувалася сильна ізольованість України від Європи та Росії.

Американська «Вашингтон пост» оприлюднила великий шмат інтерв’ю з Президентом Януковичем у швейцарському Давосі, з якого випливає, що глава України наполягає на дотриманні європейської стратегії Києва, що могло б втілитися у вступі України до ЄС, і зміцненні стратегічних стосунків із Росією та США. Глава української держави також запевнив американську газету в тому, що боротьба проти широкомасштабної корупції в Україні набирає тотальних масштабів, незалежно від партійної приналежності. Президент навів у якості підтверджуючого прикладу арешт його радника, колишнього спікера парламенту Кримської автономії Анатолія Гриценка. Янукович й далі наголосив на правомірності продовження кримінальної справи проти Тимошенко і додав: «я дуже хотів би побачити, як пані Тимошенко доведе, що вона невинна, якщо вона невинна».

Польська «Жечпосполіта» цитує главу українського уряду Миколу Азарова, який вказує на висновки аудиту діяльності уряду Тимошенко, за наслідками якого зловживання влади Юлії Тимошенко, ніби-то, сягають 12 мільярдів доларів США. Сторона колишнього прем’єра не стомлюється заявляти, що все це є намаганнями влади посилювати «політичні переслідування опозиції».

У західній пресі також не оминули можливості порівняти нещодавні «кольорові революції» в Грузії, Україні та Киргизстані з тими, що відбуваються в Тунісі та Єгипті. Так, австрійська «Ді Прессе» вважає, що критерієм успішності цих революцій є незворотність демократичних перетворень і тут найгірше виглядає «український помаранчевий самодемонтаж», коли українські вожді не лише втратили свою популярність в народі, але й ці «колишні революційні вожді» «демонтували власну революцію і вторували шлях для повернення старих контрреволюційних структур влади». У статті ставиться діагноз українським політикам 2004-2010 років, як «пануванню розсварених, сумнівних і продажних демократів України».

Чеська «Лідове новіни» наголошує, що Президент України Віктор Янукович не лише піддав критиці на засіданні Світового економічного форумі в Давосі Росію за її плани обійти Україну у транзиті газу до Європи, але й підписав зі своїм колегою з Азербайджану Ільхамом Алієвим попередню угоду про постачання зрідженого газу до України, «що знижує українську залежність від російського газу». Газета також інформує про угоду між Києвом і Баку щодо транспортування через нафтогін «Одеса – Броди» азербайджанської нафти до Білорусі.

Російська «Нєзавсімая газета» вважає, що візит місії МВФ до Києва, котрий має розпочатися 1 лютого, не лише збільшить боргову залежність України до межі дефолту, але й далі загострить соціальне напруження в країні, що може призвести до соціального вибуху в державі. Газета наводить результати останніх опитувань громадської думки в Україні, коли від 60 до 80 відсотків громадян висловлюють тривогу за економічну ситуацію та зростання корупції.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG