Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 19:59

Успіх атаки на бін Ладена забезпечили нові технології і розумний собака (світова преса про науку і технології)


Прага – Газети повідомляють, що для успішного нападу на будинок, де мешкав в Пакистані глава «Аль-Каїди» Усама бін Ладен, американцями був використаний технологічно новий і секретний вертоліт на базі модифікованого Sikorsky UH-60 Black Hawk, котрий літає вночі, його не чути і не видно аж до підльоту до об’єкта. Як заявляють фахівці, визначення ідентичності тіла бін Ладена також межує із якимись секретними новинками з галузі нових способів високоточного аналізу ДНК людини. В операції 80 морських десантників США на будинок «терориста номер один» брав участь також добре навчений собака – вівчарка. Газети також повідомляють, що NACA успішно завершило 52-річну програму перевірки надійності теорії відносності Альберта Ейнштейна.

Група американських командос, котра знищила Усаму бін Ладена, змогла підкрастися до будинку цього терориста в Абботтабаді (Пакистан) на вертольотах-невидимках, хоча влада США публічно нічого про це не повідомляла. Про це пише впливова «Нью-Йорк Таймз», з посиланнями на військових фахівців США, які наголошують, що спецназівці США змушені були підірвати один із гвинтокрилів у дворі будинку, де мешкав бін Ладен, бо не бажали, щоб секретна апаратура модифікованого Sikorsky UH-60 Black Hawk потрапила до рук небажаних осіб. Аналітики кажуть, що ця техніка була використана американцями для уникнення систем ППО Пакистану і в зв’язку із секретністю нападу навіть для армії і розвідки цієї країни. Ці гвинтокрили обладнані також новітньою відеотехнікою, котра дозволяє бачити у будь-яку пору доби якісні зображення того, що відбувається в центрі самої військової операції, не лише воякам-учасникам її на особистих моніторах, а й головному командуванню далеко у Вашингтоні.

Та ж «Нью-Йорк Таймз» стверджує, що серед 80 американських морських десантників, котрі «прогриміли» в Абботтабаді і вбили Усаму бін Ладена, був один чотириногий мисливець-спецназівець – спеціально навчена для такої операції вівчарка, котра вміє не лише визначати, наприклад, чи є замінованими двері в приміщення, куди мають увірватися командос, але й може визначити, чи не є в приміщенні секретні відсіки, де можуть ховатися люди. Такі собаки діють дуже швидко і впевнено в екстремальних умовах військових операцій. Вони більш ніж удвічі прудкіші від спецназівців-людей. Суперечка йде лише стосовно того, бельгійська це чи німецька вівчарка. Лаура Джільберт, відповідальний секретар клубу собаководів США, запевняє, що німецька – бо «це найкраща».

Британський журнал «New Scientist» не виключає, що під час визначення ідентичності особи бін Ладена американські спецслужби скористалися якимись новими технологіями, бо офіційний речник Білого дому Джон Бреннан заявив, що «аналіз ДНК бін Ладена відповідає дійсності на 99,9 відсотка», але не сказав, яким чином це було досягнуто. Відомо лише, що тіло вбитого Усами було ідентифіковане за фото, яке показали одній з його дружин,та за аналізом ДНК. Видання також не виключає, що американці мали під руками ДНК рідної сестри бін Ладена, яка свого часу перебувала в лікарні Бостона в штаті Массачусетс. ФБР також відмовилося щось повідомити на цю тему, додає «New Scientist».

Для експериментального наукового підтвердження теорії відносності Альберта Ейнштейна знадобилося 52 роки і 750 мільйонів доларів США. Так повідомляє «Нью-Йорк Таймз». Газета інформує, що експеримент був задуманий американським NACA ще у 1959 році, але технології такої тоді ще не існувало, її лише почали готувати. Наприклад, чотири спеціальні гіроскопи для вивчення ефекту кривизни простору-часу виготовлялися зі спеціального сплаву ніобію, для транспортування їх на орбіту Землі використовувалися спеціальні свинцеві бокси, щоб ізолювати їх від зовнішніх впливів космосу. Перші експерименти з гіроскопами в космосі у 2004 році були не зовсім вдалими, тому їх повторили через 5 років. «У Всесвіті Ейнштейна простір і час спотворені гравітацією. Навіть Земля деяким чином спотворює простір довкола себе», – кажуть у NACA. Ці експерименти вчених підтвердили ефекти геодезичної рецесії або ж викривлення простору- часу довкола масивних космічних тіл (Землі), а також прецесії, котра виникає за рахунок збільшення Землею, котра крутиться, інерційної системи координат. Якби теорія Ейнштейна була неправильною, то всі чотири гіроскопи в космосі завжди показували б в одному напрямку. Але це виявилося не так, що й підтвердило висновки видатного вченого. Експеримент дорогий, але дуже потрібний вченим для освоєння законів функціонування Всесвіту.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG