Доступність посилання

ТОП новини

Греція знову у «борговій ямі»


Брюссель – Об’єднаною Європою упродовж декількох днів ширяться чутки про те, що Греція більше не в змозі впоратися зі своїми боргами і тому має намір вийти зі складу держав зони «євро». За оцінками експертів, Афінам уже наступного року буде потрібно від 30 до 60 мільярдів євро. Але у грецької влади є все менше можливостей назбирати цю суму, щоб погасити нагальні борги. Як наслідок, світові рейтингові агенства суттєво понизили оцінки фінансово-економічної потужності Греції.

У вівторок до Афін виїхали представники Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду. Фінансисти намагаються перевірити все на місці, зокрема, переконатися у тому, що влада цієї країни послідовно продовжує впроваджувати заходи суворих заощаджень, щоб «залатати» великі бюджетні діри.

Тим часом рейтингові агенства більше не довіряють ефективності цих заходів, серед яких скорочення робочих місць держслужбовців, пенсій та соціальних виплат чи замороження цілої низки дорогих проектів у Греції. Протягом останнього часу оцінки спроможності греків уникнути банкрутства стали нижчими.

Чутки, що циркулюють у Євросоюзі, створили негативний образ Греції як повністю дестабілізованої країни. Понижений рейтинг країни розгнівав грецьку владу. З Афін линуть нарікання: чому і на яких підставах оприлюднюють такі низькі оцінки, якщо за останні місяці нічого особливого у нас не трапилося?

Секретна зустріч міністрів фінансів

Вагомим внеском до цілого набору поганих чуток про стан грецької економіки стала, так би мовити, секретна зустріч низки міністрів економіки та фінансів країн Єврозони, що відбулася минулими вихідними в одному із замків у Люксембурзі. Офіційний привід цієї таємної наради був оголошений пізніше: переговори стосувалися винятково приготувань до чергового саміту країн «Групи двадцяти».

До цього додалися ще й коментарі неназваних джерел у Німеччині та Європейському центральному банку, що припускають можливість реструктуризації боргів Греції. Це означає, що греки проситимуть продовжити терміни виплат свого боргу. Реакція світових ринків одразу відобразилася у підвищеній обережності щодо всього, що стосується цієї проблемної держави Єврозони.

Європейські уряди визнають, що 110 мільярдів євро, які Греція отримує як кредит від країн-партнерів та МВФ, не вистачить. Тому вже найближчим часом можливий новий виток переговорів у пошуку рішень, як зарадити грецькій кризі, що тяжіє над єврозоною вже рівно рік.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG