Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 04:07

«Відновлення економіки Європи відбувається на двох різних швидкостях» – комісар Оллі Рен


Брюссель – Європейські політичні лідери, економісти та експерти у Брюсселі вирішують, як завершити повноцінну реформу управління економікою Євросоюзу. «Переосмислюючи економічну політику в Європі» – такою темою зайнятий цьогорічний дводенний «Брюссельський економічний форум». Вибір не випадковий, бо нещодавня криза виявила у ЄС багато недоліків. Зокрема те, що економіка та фінанси 27 держав-членів рухаються на різних швидкостях, установи співдружності були абсолютно безпорадними перед болісними кризовими ударами, а боргові проблеми деяких держав усе ще завдають єврозоні чимало клопотів.

Цьогорічний Брюссельський економічний форум зібрав майже півтори тисячі іменитих учасників. Відкриваючи дебати щодо того, як краще реорганізувати європейську економіку, комісар ЄС із валютної та економічної політики Оллі Рен зауважує, що «помилково вважати, ніби у цій галузі вже все налагоджено», навіть попри те, що, за підрахунками, європейська економіка вже наступного року повернеться на докризовий рівень, тобто той, що тут був до 2008 року, коли настала нечувана фінансово-економічна криза, подібної якій світ не знав із часів «великої депресії» 1930-х років.

Нині у Євросоюзі країни відновлюють свої економіки на «двох швидкостях», каже єврокомісар. Тим часом як на півночі та у центрі ЄС держави вже починають забувати про кризу, на півдні з її наслідками ще продовжують боротися, причому нерідко безуспішно. Тому співдружність усе ще стоїть перед серйозним викликом, і їй треба впроваджувати невідкладні заходи.

«Перше – фінансові установи повинні бути під значно ретельнішим контролем, ніж раніше, – каже Оллі Рен. – Друге – нам потрібен суттєвий перегляд координації економіки Євросоюзу. Третє – ми повинні негайно владнати справу з поширенням проблеми державних боргів. Нарешті, слід серйозніше впроваджувати структурні реформи, необхідні для використання потенціалу для економічного зростання та створення робочих місць».

Тим часом за останні два роки у царині управління європейською економікою вже чимало змінилося, і головне -- вона вже краще «озброєна» на випадок можливих криз, каже голова Єврокомісії Жозе Мануель Бароозу.

«Ми впроваджуємо систему економічного управління в Євросоюзі і наглядатимемо за стабільністю зони обігу євро, перетворивши її на фундамент майбутнього зростання. Ми рішуче відреагували на проблеми боргів деяких держав, створивши тимчасовий фонд стабільності, який із 2013 року буде замінений на постійний. Ми навіть домовилися щодо перегляду основних інституційних угод», – перераховує здобутки голова Європейської комісії.

«Ризики все ще є» – голова ОЕСР

Голова Організації з економічного співробітництва та розвитку Анхель Ґурріа, виступаючи на форумі, особливу увагу приділив проблемі безробіття.

«Першим викликом має бути боротьба з поширенням безробіття, – каже він. – У середньому в Європі ми маємо 10 відсотків незайнятого населення. Із них у деяких країнах 20, 30, а інколи й 40 відсотків припадає на молодь. Тож ми не можемо заявляти, що криза минула».

Анхель Ґурріа додає, що актуальними залишаються й інші ризики. Ще не відомо, які справжні наслідки для світової економіки мали нещодавні землетрус і цунамі в Японії. Непрозорою все ще є фінансова ситуація у Сполучених Штатах, де зберігаються ризики, зокрема, на ринку нерухомості.

Нарешті, доволі ймовірною залишається можливість неприємних сюрпризів у фінансовому секторі об’єднаної Європи, вважає голова Організації економічного співробітництва та розвитку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG