Доступність посилання

ТОП новини

Кіновиробники судяться з найбільшим британським інтернет-провайдером


Лондон – Представники кіноіндустрії звернулися до суду, щоб змусити найбільшу британську компанію телефонного та інтернет-зв’язку British Telecom заблокувати доступ до інтернет-сторінки, яка, як твердять позивачі, сприяє використанню неліцензованої кінопродукції.

По всьому світі люди сукупно платять мільйони доларів, щоб побачити найкращу кінопродукцію в кінотеатрах або на ДВД. Але водночас, скажімо, британський фільм «Промова короля», що цього року здобув одну з найпрестижніших у світі нагород «Оскар» як найкраща стрічка, є безкоштовно доступним у 75 версіях лише на одному з інтернет-сайтів.

І от кіноіндустрія домагається, щоб доступ до цього інтернет-сайту було заблоковано. Інтернет-сайт Newzbin є пошуковою системою, що пропонує посилання на фільми, телевізійні передачі, музику й комп’ютерні ігри. Торік він ненадовго зник зі світової мережі після того, як суд виніс вирок його власникові – заплатити за збитки, пов’язані з порушенням авторського права. Але пізніше цей сайт знову виплив на поверхню, зареєструвавшись на Сейшельських островах.

Тож тепер кіноіндустрія домагається через суд, щоб найбільший у Британії провайдер інтеренет-зв’язку British Telecom заблокував доступ до інтернет-сторінки Newzbin. Представник Федерації проти крадіжок через інтеренет Едді Лівітен пояснює, чому: «Дуже важливо відвернути доступ до цього інтернет-сайту. Адже він одержує доходи від реклами і членства. Якщо його позбавити цих джерел, він закриється».

British Telecom відмовляється коментувати цю справу, але, як і інші провайдери інтернет-зв’язку, ця компанія дуже неохоче ставиться до ідеї блокування вебсайтів. Зі свого боку, кінопромисловість наполягає на тому, що нелегальне завантаження кінофільмів позбавляє її прибутків і виливається у втрату робочих місць. Щоб виправити становище, їй потрібна допомога інтернет-фірм, і вона готова судитися, щоб отримати її.

Власники авторських прав хочуть перекрити безплатний доступ до продукції

До суду подала Асоціація художніх фільмів (MPA), яка представляє інтереси кількох великих кіностудій, як-от Warner, Sony, Fox, Disney та Paramount. Вона заявила, що компанію British Telecom обрано за відповідача першою лише з тієї причини, що вона є найбільшим британським інтеренет-провайдером, що обслуговує понад 5 з половиною мільйонів клієнтів. Тож у разі успіху позову в суді на черзі можуть бути й позови й проти інших провайдерів.

MPA каже, що доступ до Newzbin можна заблокувати за допомогою тієї самої системи, що використовується для блокування інших сайтів, наприклад, тих, що містять фото статевого знущання над дітьми.

Блокування інтернет-сайтів за допомогою судів широко застосовується у країнах ЄС, але ця тактика раніше не спрацьовувала в Британії. Британський закон вимагає від інтернет-провайдерів допомагати ідентифікувати користувачів, які нелегально завантажують музику і відео, але не дає повноважень на судове переслідування інтернет-піратів.

Британія є однією із країн світу, де існує ціла низка організацій-захисників авторського права, що вже багато років ведуть боротьбу з піратським поширенням кіно-музичної продукції.

Що стосується України, то вже багато років вона має погану репутацію, коли йдеться про захист авторських прав. Хоча в останні роки там було ухвалено низку законів на їхній захист, становище і далі незадовільне.

Зокрема, торік у списку 25 найбільших світових поширювачів неліцензійної музичної продукції через інтернет, що його на прохання американського уряду уклала Асоціація записувальної індустрії Америки (RIAA), було відразу кілька українських інтернет-сайтів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG