Доступність посилання

ТОП новини

Європастка для недобросовісних партнерів


Брюссель – Щонайменше мільйон малих та середніх підприємств Євросоюзу постійно потерпає від збитків через закордонних боржників. Причина цього - неузгодженість законів, дуже складно стягнути гроші з таких недобросовісних партнерів, що працюють у інших державах співдружності. Щойно Європейська Комісія запропонувала для боротьби з цим явищем новий метод: їхні рахунки будуть заморожені, доки не повернуть борги.

Нерідко трапляється, що навіть у європейській, істотно інтегрованій економічній системі, підприємства, що діють в одній державі, уникають сплати рахунків із-за кордону. Скажімо, французьке підприємство замовляє техніку в італійської фірми. Оплачує замовлення, але час минає, а товару все нема. Зрештою, виявляється, що італійський партнер десь зник або просто ігнорує запити із Франції. Або інший, класичний випадок: купуєш через інтернет комп’ютер, скажімо, у Німеччині. Здійснюєш оплату, а потім виявляєш, що від німецького інтернет-магазину і слід щез.

Щойно Єврокомісія запропонувала правовий інструмент, який допоможе підвищити гарантії та порядність у малому й середньому бізнесі.

«За нашими оцінками, близько 600 мільйонів євро щороку втрачають споживачі через цю проблему, – пояснює Матью Ньюман, речник комісара з питань юстиції і засадничих прав. – Ми пропонуємо новий інструмент, що зветься «Європейський порядок збереження рахунків». Ця процедура дозволить блокувати суму боргу на закордонному рахунку боржника. Далі кредитор даватиме вказівку для оплати цієї суми».

Банкіри побоюються за своїх клієнтів

Загалом, як визначили у Брюсселі, головна причина такого явища у неузгодженості національних законодавств та високій вартості дозволів на замороження активів у європейських банках. Тому виконавчий орган ЄС пропонує єдину для всіх 27-ми країн чітку систему для блокування рахунків недобросовісних компаній і дрібних торговців.

Водночас низка банків уже висловила побоювання. Мовляв, нові правила можуть призвести до значного зростання контролю. До того ж, регуляторні служби зможуть необґрунтовано втручатися у фінансові справи їхніх клієнтів.

Але, як каже єврокомісар з питань юстиції, засадничих прав та громадянства Вівіан Редінґ, головне у цих правилах, – «ефект несподіваності». Тож, якщо ініціатива набере чинності, то щодо порушників ці правила будуть застосовуватися без попереджень.

Водночас, якщо боржник зможе довести, що позов необґрунтований, то всі судові витрати доведеться сплачувати кредитору.

На думку офіційного Брюсселя, понад мільйон малих та середніх підприємств Європейської спільноти щороку стикаються з проблемою несплачених боргів. Тому нова система буде дуже доречною, вважають у Брюсселі.

«Це означатиме менше витрат, менше бюрократії, більше офіційних гарантій та більше міжнародної торгівлі, – резюмує єврокомісар Редінґ. – Це добре і для вас, і для економіки. Коротко кажучи, Європейський Союз допоможе вам повернути ваші гроші».

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG