Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Косова критикує місію ЄС, яка критикувала дії Приштини


Прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі заявив у середу, що місія Європейського Союзу з верховенства права в Косові не виконує свого завдання.

Виступаючи на засіданні уряду, він заявив, що ця місія «вагалася й відмовила в підтримці» рішення його уряду взяти під контроль два прикордонні переходи на кордоні з Сербією, пославши туди сили спецпризначення поліції.

Раніше в середу ці сили остаточно відійшли від кордону і повернули переходи під контроль звичайної прикордонної поліції, коли це рішення скритикувала міжнародна спільнота.

Попереднього дня, в вівторок, місія ЄС із верховенства права в Косові різко засудила це рішення косовського уряду, і в Європейському Союзі заявили, що не підтримують його. А союз НАТО відрядив у той регіон війська багатонаціональних миротворчих Косовських сил (KFOR).

Косовські поліційні сили спеціального призначення в ніч на вівторок вирушили брати під контроль два пункти перетину кордону з Сербією на півночі Косова, де більшість мешканців складають місцеві серби, які доти фактично контролювали ці пункти. Таким чином косовська влада сподівалася втілити оголошене нею минулого тижня ембарго на ввезення товарів із Сербії, яке стало відповіддю на відмову Белграда скасувати сербське ембарго на імпорт із Косова, запроваджене після одностороннього самопроголошення косовської незалежності від Сербії 2008 року.

Але ця спроба наразилася на значний опір місцевих сербів. У сутичках загинув один працівник поліції.

Місія ЄС із верховенства права в Косові EULEX-Kosovo має на меті, зокрема, допомагати косовським інституціям у досягненні європейських стандартів у діяльності державних органів, таких, як прокуратура, суди, поліція, митна служба тощо.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG