Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2019, Київ 05:53

США: Конгрес відкладає голосування щодо дефолту


Нью-Йорк – В американському конгресі Палата представників відклала голосування за законопроект, що його запропонував спікер Джон Бейнер. Документ, якщо він стане законом, дасть змогу президентові підняти стелю державної заборгованості.

До критичної дати залишаються лічені дні. До 2 серпня уряд мусить позичити трильйони доларів, бо інакше не буде чим платити по невідкладних рахунках. Хоча формально йдеться про бюджетні асигнування, але фактично – про шляхи боротьби з дедалі більшою заборгованістю, яка вже сягнула 14,5 трильйона доларів, та із нестримним зростанням урядових видатків.

Республіканці у Палаті представників, а їх там переважна більшість, принципово налаштовані проти того, щоб уряд витрачав більше, ніж має в кишені. Разом з тим, республіканці погоджувалися підняти стелю заборгованості, щоб уряд міг уникнути дефолту, однак вони вимагають значного скорочення видатків.

Президент Барак Обама рішуче проти цього, вважаючи таку передумову неприйнятною. Він каже: «На жаль, останніми тижнями республіканці у Палаті представників стверджували, що вони проголосують, щоб уникнути дефолту, першого за всю історію Америки, лише якщо ми всі погодимося на найглибше скорочення видатків. Якщо станеться так, що ми зазнаємо дефолту, у нас не вистачить грошей, щоб платити за нашими рахунками».

Заклик до компромісу

Обама закликав до компромісу і двопартійної згоди, нагадучи, що у минулому республіканці й демократи за необхідності знаходили спільну мову. Джон Бейнер, республіканець, спікер Палати представників, пішов назустріч і пом’якшив свою версію законопроекту.

«Я свідомий того, що мій варіант далеко не бездоганний, – сказав Бейнер, – але проголосуймо за нього, щоб уникнути кризи».

Та все ж спікерові поки що не вдалося переконати достатню кількість конгресменів з правого крила Республіканської партії, разом з вельми консервативними депутатами від так званої «Партії чаювання». Голосування відкладене. Боротьба триває.

Геррі Рід, лідер демократичної більшості в Сенаті, пророкує поразку республіканського законопроекту в будь-якому вигляді.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG