Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 12:02

Італійський євродепутат захищає ідеї Брейвіка


Євродепутат від Італії Маріо Борґеціо

Рим – Терористичні акти у Норвегії минулої п’ятниці набули несподіваного розголосу в Італії. Євродепутат від цієї країни Маріо Борґеціо публічно заявив, що підтримує ідеї норвезького екстреміста. Італійський політикум відмежувався від висловлювань колеги, а прокуратура Мілана тим часом почала розслідування стосовно заяв європарламентаря.

В європейському парламенті Маріо Борґеціо представляє італійську націоналістичну партію «Північна ліга», відому антиімміграційною та антиісламською риторикою. Лігісти нині – ключові союзники правоцентристської коаліції прем’єра Сильвіо Берлусконі.

Через кілька днів після кривавих подій в Осло та на острові Утея політик поділився своїми міркуваннями в ефірі італійського Radio 24. Як сказав євродепутат, він поділяє ідеї нападника Андерса Брейвіка, який влаштував бійню на вияв протесту проти багатокультурності в Європі.

«Переконання цього чоловіка збігаються з ідеями тих партій і рухів (ультраправих сил), які останнім часом виграють вибори в Європі. Тож деякі його ідеї я вважаю добрими, певною мірою навіть чудовими, за винятком насильства», – сказав в радіоефірі Маріо Борґеціо.

Гнівна реація

На його слова гнівно відгукнулися користувачі соціальних інтернет-мереж, де понад 10 тисяч дописувачів об’єдналися під гаслом: «Арештуйте Маріо Борґеціо». Партія «Північна ліга» офіційно відмежувалася від слів свого партійця і попросила вибачення у норвезького народу. А координатор партійного осередку Роберто Кальдеролі назвав висловлювання соратника «маячнею».

Опозиційні сили, зокрема, Партія зелених, вимагає притягнути Маріо Борґеціо до кримінальної відповідальності за розпалювання ненависті на ґрунті расизму.

На такі заклики, певно, відреагувала прокуратура Мілана, бо вже почала розслідування щодо скандальних заяв радикального політика. Слідчі запросили аудіозапис радіоефіру, щоб перевірити, чи пролунали під час інтерв’ю екстремістські заклики підбурювання до насильства.

Борґеціо стоїть на своєму

Відповідаючи на критичні зауваження, Маріо Борґеціо вибачився за свої висловлювання, однак не має наміру йти у відставку і готовий співпрацювати з прокуратурою. Євродепутат таки переконаний, що «вибухова ситуація» у Норвегії виникла через засилля іммігрантів-мусульман у Європі.

«Християни не повинні бути тваринами для жертвоприношення… Їх слід захищати. Звичайно, не таким способом, але їх слід захищати», – додав він після звинувачень на свою адресу.

Епатажний і гострий на язик 63-літній політик Маріо Борґеціо давно відомий скандальними вчинками та популістськими висловлюваннями. Нещодавно, у травні цього року, він назвав патріотом сербського генерала Ратка Младича, якого звинувачують у масових вбивствах. На думку італійського політика, усі звинувачення проти Младича безпідставні і політично вмотивовані. Як тоді, так і нині слова європарламентаря розцінили в Італії як «особисті неофіційні висловлювання».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG