Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 18:05

Пайпс: Росія не є загрозою для США, а для України – так (європейська преса)


Прага – Деякі міжнародні експерти вважають, що саме суд над Юлією Тимошенко став наочною ілюстрацією початку Президентом Віктором Януковичем «своєї гри» у зовнішній політиці, особливо з Росією. Преса також продовжує висвітлювати прояви західних реакцій на арешт і утримання Юлії Тимошенко під вартою та інформує про суперечки сторони лідера «Батьківщини» з судом щодо медичного огляду підсудної. Оглядачі також звертають увагу на те, що із 20 найдорожчих помешкань у Великій Британії три точно купили українські олігархи, а може ще й четверте… Відомий американський історик з проблем колишнього СРСР Річард Пайпс вважає, що Росія не становить загрози для США, а от Україні та іншим пострадянським республікам загрожує поглинанням.

Прокремлівський аналітик, головний редактор московського журналу «Росія в глобальній політиці», Федір Лук’янов пише на сторінках «Огонька», що «суд над Юлією Тимошенко здивував любителів простих схем у російсько-українській політиці». Через цей суд, коли Росія раптом стала на захист свого «символу ненависної Москві Помаранчевої революції», Кремль, як вважає Лук’янов, напевне, вже перестане шукати у сусідній країні «своїх». «Давши хід справі Тимошенко, команда Януковича, – як пише прокремлівський аналітик, – зробила заявку на по-справжньому велику гру, і Росії варто прийняти виклик та остаточно позбутися сподівань на «піддавки».

А московський часопис «Комерсант» досить скептично ставиться до інформації про ймовірну хворобу Юлії Тимошенко і бере слово про «тривожне» погіршення здоров’я лідера «Батьківщини» у лапки і цитує, окрім кількох версій та діагнозів від оточення Тимошенко, скупий звіт пенітенціарної служби від суботи 20 серпня, де сказано, що «стан здоров’я Юлії Тимошенко задовільний».

Лондонська «Дейлі Телеґраф» інформує, що з 20-ти найдорожчих помешкань Великої Британії щонайменше три куплені українськими олігархами. Найдорожче з них, майже за 140 мільйонів фунтів, купив у квітні цього року в Лондоні Рінат Ахметов. Трохи дешевше, за 80 мільйонів фунтів, купила дочка колишнього Президента України Леоніда Кучми Олена Франчук, чоловік котрої Віктор Пінчук є відомим українським олігархом. І третє помешкання – дім із чорного дерева на Корнуеллській терасі Лондона за 32 мільйони фунтів купив анонімний український олігарх. Правда, у цьому переліку «Дейлі Телеґраф» ще назване придбання у середині 2011 року будинку в Белґрейв-сквері (бульварі мільйонерів Лондона) за понад 60 мільйонів фунтів «неназваним мільярдером зі Східної Європи».

Відомий американський історик, фахівець із СРСР та Росії Річард Пайпс наголосив у інтерв’ю «Волл Стріт Джорнал», що він був розчарований темпами розвитку демократії в Росії після 1991 року, бо вважав, що з розвалом СРСР росіяни нарешті отримали свободу, плодами якої неминуче скористаються. «Але так не сталося», – з жалем констатує відомий експерт із питань Росії. Пайпс не здивувався «злетом Путіна», він зазначає: «Російські сильні лідери – деспотичні діячі на кшталт Івана Грозного, Петра Великого, Сталіна. Вони зневажають слабаків, котрі не вміють нав’язувати свою волю людям у Росії». Пайпс також вважає однією з головних причин відставання Росії від Європи і Заходу її переважно селянське населення, вихідців із селян «із напіврабською психологією, котрі не мали фактично ніяких прав, ні громадянських, ні юридичних, ні справжніх прав власності…» «Вони, ці росіяни, були фактично живим знаряддям, що означало їхню нездатність прагнення зміцнити належність до спільноти», – зауважує американський історик. Він також вважає, що сьогодні Росія не становить якоїсь небезпеки для США і те, як Путін називає Америку «паразитом», Пайпс характеризує не інакше, аніж «найгіршу з можливих дій цього політика проти Заходу». Разом з тим Річард Пайпс сьогодні чітко попереджає, що «Росія дійсно є загрозою для колишніх республік СРСР» і вона хоче позбавити суверенітету такі пострадянські держави, як, наприклад, Україна та Грузія.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG