Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 21:45

«Газової війни» з Росією не буде – Азаров


Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив у неділю, що «ніхто і ніколи не дочекається ніяких воєн, зокрема, газових, з нашим стратегічним партнером Росією», як цитує його слова агентство «УНІАН».

«Так, у нас зараз є розбіжності. Проте, незважаючи на те, що ми вважаємо ці угоди невигідними для нас, такими, від яких страждають наші громадяни, наша країна в цілому і економіка, доти, доки ми не домовимося, ми виконуватимемо наші угоди», – заявив він в ефірі телеканалу «Інтер».

Азаров також назвав «продуманим і глибоким» рішення реорганізувати компанію «Нафтогаз України», про яке було повідомлено напередодні. «Ми до нього готувалися рік», – заявив Прем’єр-міністр.

За його словами, реформуванням «Нафтогазу» планується створити «ефективний стимул» для видобутку газу і нафти, їхнього транспортування і розподілу.

Він наголосив, що створити «прозору, таку, що діє за законами ринку, за зрозумілими і прозорими правилами компанію» необхідно для залучення інвесторів, бо на них, сказав він, «основна надія» в фінансуванні власного видобутку нафти і газу в Україні.

«А є що нам запропонувати інвесторам? Звичайно, є. Розвідані запаси газу в Україні становлять понад 1 трильйон кубометрів. Це тільки розвідані. Крім того, ми маємо в своєму розпорядженні приблизно 11 трильйонів (кубометрів) запасу газу на тих площах, які потрібно розвідати», – наводить агентство слова Азарова.

Днями Прем’єр-міністр заявив, що національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» після реорганізації припинить своє існування, коли з її складу будуть виділені, серед інших, газовидобувна і газотранспортна компанії. Він сказав, що крім газовидобувної, з «Нафтогазу» буде виділена компанія, що займається транзитом газу. При цьому керівник уряду відзначив, що припинення існування компанії також є приводом для перегляду чинних газових контрактів з «Газпромом».

Відтак Президент Віктор Янукович доручив прем’єрові до 1 жовтня розробити програму реформування «Нафтогазу».

При цьому лунали заяви, що це реформування може стати ще одним приводом розірвати чинні газові контракти з Росією 2009 року, невигідні для України. Це викликало хвилю різких реакцій із російської сторони.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG