Доступність посилання

ТОП новини

Палестинці вітають Аббаса після виступів в ООН


Тисячі палестинців вітали в неділю президента Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса, який повернувся з Генеральної асамблеї ООН, де подав заявку на визнання палестинської держави.

Люди з палестинськими прапорами зібралися привітати 76-річного Аббаса біля будівель його адміністрації в місті Рамаллі на Західному березі Йордану. Аббас заявив присутнім, що ця заявка є лише початком «Палестинської весни», натякаючи на народні повстання «Арабської весни» в Єгипті, Тунісі та інших країнах.

Раніше в неділю міністр закордонних справ Ізраїлю Авіґдор Ліберман заявив у неділю, що в разі визнання в Організації Об’єднаних Націй палестинської державності настануть «серйозні наслідки». Кожний схвальний жест щодо заявки палестинців на таке визнання, «без сумніву, викличе реакцію Ізраїлю», заявив він, виступаючи на Радіо Ізраїлю.

У п’ятницю Махмуд Аббас подав до ООН офіційну заявку з проханням прийняти Палестину до ООН як незалежну державу і потім звернувся по підтримку до Генеральної асамблеї ООН. Цю заявку Рада безпеки ООН має розглянути в понеділок.

Сполучені Штати Америки ще раніше заявили, що використають своє право вето як постійного члена Ради безпеки, якщо там розглядатимуть це питання. США, як і Ізраїль і ще чимало країн, вважають, що досягнення палестинської державності можливе тільки в результаті мирних переговорів із Ізраїлем.

Водночас Генеральна асамблея ООН, серед членів якої позиція палестинців має значну підтримку, може проголосувати за надання палестинцям статусу «спостерігача, держави-не члена ООН», таким чином теж побічно визнавши палестинську державність. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

Палестинці вже односторонньо проголошували свою державність 1988 року, і відтоді її в тій чи іншій формі визнали понад 120 держав світу – понад дві третини членів ООН. Але сама Організація Об’єднаних Націй такого кроку досі не визнала, хоча рішення ООН передбачають створення палестинської держави поруч із Ізраїлем.
XS
SM
MD
LG