Доступність посилання

ТОП новини

Що спонукає українців емігрувати за кордон (огляд преси)


Київ – В Україні назріває нова міграційна хвиля. Як інформує тижневик «Ділова столиця», від початку року охочих виїхати за кордон збільшилося вдвічі. Серед них багато і доволі забезпечених громадян, що мають не лише пристойну зарплату та фінансові заощадження, а й власний бізнес.

Причини, що спонукають українців шукати кращої долі, – посилення податкового та адміністративного тиску на бізнес, відсутність правил гри і стабільності. Про це «Ділова столиця» стверджує в статті «На валізах».

Затримки виплат зарплат медиків, освітян, а також пенсій триватимуть до кінця року, стверджує експерт «Газети по-українськи». Він переконує, що гроші видаватимуть із затримкою близько тижня чи півтора. Це пов’язане зі значними недонадходженнями в держбюджет. До того ж, за даними видання, уряд навмисно їх притримує на рахунках казначейства, щоб мати обігові кошти на енергетику та погашення кредитів.

Нині в Україні понад 100 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Як інформує газета «Голос України», 73 відсотки цих дітей виховуються у спеціалізованих інтернатах та дитячих будинках. В середньому на їхнє утримання держава виділяє трохи більше 20 гривень на добу. Цих грошей, як переконує видання, не вистачає навіть на найнеобхідніше. Про фінансові та інші проблеми в цій сфері йдеться в сьогоднішньому числі «Голосу України».

ООН зафіксувала народження семимільярдного жителя планети. Тим часом, як констатує газета «Україна молода», населення в Україні щороку зменшується майже на 200 тисяч осіб. За розрахунками Інституту демографії, якщо у період до 2050 року в Україну не залучати мігрантів, дефіцит робочої сили в країні зросте з кількох сотень тисяч осіб до трьох мільйонів. І тоді, переконують фахівці, варто чекати хвилю мігрантів із бідніших азійських країн. Заголовок статті – «Разом нас багато».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG