Доступність посилання

ТОП новини

В МЗС не бачать у «Північному потоці» альтернативи українській ГТС


Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив сьогодні, що не бачить у газопроводі «Північний потік» «критично важливої альтернативи» можливостям української газотранспортної системи для транзиту російського газу до Європи.

Як сказав міністр на прес-конференції в Києві, «без України для забезпечення потреб Європи ні Росія, ні сама Європа не обійдуться».

За словами Грищенка, позиція української сторони, «дуже логічна, раціональна і економічно обґрунтована», полягає в тому, що «найкоротший і найбільш екологічно безпечний шлях доставки газу не тільки з Росії, а й із Центральної Азії до Європи пролягає через Україну».

Натомість «Північний потік», прокладений дном Балтійського моря, є «не найкращим вирішенням проблеми безпечного постачання газу до Європи», заявив він.

Учора в Німеччині відбулася церемонія відкриття першої черги нового газогону, що поєднує Росію і Німеччину дном моря в обхід територій транзитних країн. На думку експертів, його повний запуск наступного року знизить обсяг транзиту російського газу через Україну, але не дуже значно.
XS
SM
MD
LG