Доступність посилання

ТОП новини

Львів для туристів чи для мешканців?


Львів – Зробити історичну частину Львова не лише привабливою для туристів, а передусім комфортною для проживання – це головне завдання концепції розвитку Львова. Для цього для порятунку пам’яток архітектури, що перебувають в аварійному стані, залучатимуть додаткове фінансування і кращих фахівців.

Два роки у Львові мешкає німкеня Іріс Ґляйхманн, яка керує українсько-німецьким проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). У рамках проекту українські та німецькі фахівці реставрували кілька вхідних дверей і вікон, балкон, дерев’яні сходи у під’їздах будинків у центральній частині міста. А для українських молодих реставраторів це ще й майстер-клас від найкращих європейських фахівців.

Іріс Ґляйхманн розповіла Радіо Свобода, що у Львові вона почувається дуже добре і радіє з того, що дедалі більше городян хочуть долучатись до порятунку старих будівель. 60 відсотків робіт фінансує німецька сторона і по 20 відсотків – мерія та мешканці будинку, де проводиться реставрація.

«Це місто є дуже добрим для життя, звісно багато речей ще потрібно покращити. Львів має великий потенціал не лише з огляду туристичного розвитку, але й для життя у місті. Бо місто є не для туристів, а перш за все для його мешканців і потрібно зберігати не лише красу будинків, але роботи якіснішим життя у них», – зауважує німецький фахівець.

Львівське підземелля – привабливий проект

Львів став першим українським містом, де західні та українські експерти розробили інтегровану концепцію розвитку старої частини. Мова йде і про збереження історико-архітектурної спадщини, поліпшення громадського простору та транспортної ситуації у Львові, технічної інфраструктури, соціального стану, а також сприяння щодо розвитку ремесел, торгівлі та у наданні послуг. Деякі проекти вже реалізують прокладають велодоріжки, протягом усього наступного року реставруватимуть будинки, що в аварійному стані. Встановлюють так звані вуличні меблі, а ще через два роки можна буде здійснити екскурсію підземеллями Львова від Преображенської Церкви.

Заступник міського голови Львова Василь Косів повідомив, що Львів уже підписав угоду з Єврокомісією і отримав частину коштів гранту Європейського Союзу на цей проект.

«Спустившись під землю в одному місці на краю середмістя, можна пройти під землею протягом півгодини і вийти на іншому краю середмістя. Такі туристичні маршрути є дуже популярні в Європі. Підземелля може використовуватись і як виставкові зали, а також у них можна побачити зразки львівської готики, якої на поверхні вже немає, а в підвалах ще збереглась», – наголошує Василь Косів.

У центрі Львова налічується понад 2700 історичних будівель. Більша частина перебуває у поганому стані. Через проведення неправильних будівельних робіт ще частина пам’яток перебуває під загрозою руйнування. Незважаючи на культурну цінність, оздоби фасадів руйнуються і стають небезпечними для перехожих. Відтак збереження унікальної центральної частини міста залежить від фахової реставрації і розуміння львів’ян.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG