Доступність посилання

ТОП новини

Іран не приїде на форум МАГАТЕ після резолюції


Іран заявив у п’ятницю, що не візьме участі в форумі Міжнародного агентства з атомної енергії наступного тижня, присвяченому тому, щоб Близький Схід був вільний від ядерної зброї.

Як заявив представник Ірану в МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє, причиною є те, що Ізраїль, як припускають, уже має таку зброю, а також ухвалена раніше цього дня резолюція Агентства щодо іранської ядерної програми.

В Ірані в п’ятницю ж повідомили, що збройні сили країни планують чотириденні навчання сил протиповітряної оборони, які мають на меті протистояти «потенційним загрозам» для іранських ядерних об’єктів.

Раніше цього дня Рада керівників Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалила резолюцію, в якій висловлено «глибоку й дедалі більшу стурбованість» через ядерну програму Ірану. Резолюція наголошує на важливості посилити діалог Ірану і МАГАТЕ і закликає Тегеран «повністю і невідкладно виконати всі свої зобов’язання, згадані в відповідних резолюціях Ради безпеки ООН».

Терміну виконання цієї вимоги для Ірану резолюція не визначає, але генерального директора МАГАТЕ Юкію Амано закликано в березні наступного року подати Раді керівників звіт про виконання Іраном цього документа.

Текст резолюції узгодили в четвер п’ять держав – постійних членів Ради безпеки ООН та Німеччина після того, як оприлюднений минулого тижня звіт МАГАТЕ навів дані, за якими Іран раніше здійснював розробки в галузі створення ядерної зброї і, можливо, продовжує їх досі. Тегеран уже відкинув цей звіт МАГАТЕ як безпідставний.

Остання напруженість навколо іранської ядерної програми посилила побоювання, що Ізраїль може завдати по Ірану воєнного удару, щоб не дати Тегеранові створити ядерну зброю. Міністр оборони США Леон Панетта заявив у четвер, що говоритиме про занепокоєння Сполучених Штатів можливими економічними наслідками такого ймовірного удару на переговорах зі своїм ізраїльським колегою Егудом Бараком у кулуарах безпекового форуму в Канаді.
XS
SM
MD
LG