Доступність посилання

ТОП новини

В Єгипті мітингують проти влади військових


Десятки тисяч єгиптян вийшли сьогодні на центральну площу Тахрір («Визволення») столиці Каїра, вимагаючи негайної передачі влади цивільним і засуджуючи плани створити новий тимчасовий уряд під владою військових, яким керував би колишній прем’єр скиненого режиму.

Демонстранти сподіваються, що їхній протест буде найчисленнішим за останній тиждень, протягом якого в сутичках учасників протестів із силовиками загинула вже 41 людина.

На підтримку протесту виступив і великий імам мечеті Аль-Азгар, великий шейх (ректор) ісламського університету Аль-Азгар у Каїрі, який вважають за найавторитетнішу установу у світі сунітського ісламу. Як повідомив демонстрантам речник університету, шейх Мохаммед Ахмед ат-Таєб «молиться за перемогу» демонстрантів.

Учора Вища рада Збройних сил, яка керує Єгиптом від скинення в лютому президента Хосні Мубарака, призначила сформувати новий уряд 78-річного Камаля аль-Ґанзурі, який уже був прем’єр-міністром за влади Мубарака в другій половині 1990-х років. Цей уряд мав би діяти до обрання нового президента, вибори якого попередньо плануються на червень наступного року.

У понеділок у Єгипті також починається голосування на багатоступеневих парламентських виборах, які мають завершитися наприкінці січня наступного року.
XS
SM
MD
LG