Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ вважає виїзне засідання суду над Тимошенко «катуванням»


Андрій Павловський
Київ – Б'ютівці обіцяють знову блокувати трибуну Верховної Ради, протестуючи проти арешту Юлії Тимошенко у ще одній кримінальній справи стосовно неї. У фракції «БЮТ-Батьківщина» вважають «катуванням» проведення виїзного засідання суду в Лук'янівському СІЗО, де перебуває екс-прем’єр. Про це заявив в ефірі Радіо Свобода народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Павловський. Він також розповів, що такі дії суду можуть стати приводом для апеляції у новій справі проти Тимошенко. Водночас депутат пояснює появу Андрія Кожем'якіна на чолі фракції «БЮТ-Батьківщина» необхідністю боротьби з криміналітетом «при владі».

– Б'ютівці обіцяють знову блокувати трибуну Верховної Ради. Чи плануєте ще якісь заходи на підтримку Юлії Тимошенко?

– Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагатиме припинення катування лідера опозиції Юлії Тимошенко. Тому що останні події по-іншому, ніж знущання, намагання зламати Юлію Тимошенко не лише морально, але й знищити її фізично, назвати не можна. Коли хвора людина понад три тижні не може самостійно пересуватися, прикута до ліжка і їй не дають якийсь час, щоб підлікуватися, приїжджають і сидять прямо у камері прокурори, суддя, здійснюють протягом доби судилище. Людині стає зле, їй двічі колють знеболювальне, а вони навіть не переносять це знущання…Це відверте катування. І це роблять напередодні підписання угоди з Європейським Союзом.

– Але ж є Кримінально-процесуальний кодекс України. Він, як стверджують представники слідства, не забороняє такі дії – виїзне засідання суду?

– Кримінально-процесуальний кодекс України не передбачає виїзних засідань, тим більше, прямо в камері. Це вони кажуть «кодекс не забороняє», але процедура проведення суду детально виписана у Кримінально-процесуальному кодексі, її треба дотримуватися. І це буде підставою для апеляції.

– І ще подія, яка стосується фракції «БЮТ-Батьківщина»,– зміна керівництва. Замість Івана Кириленка парламентську фракцію очолив Андрій Кожем'якін. Що з його приходом має змінитися?

– Звуження прав українських громадян указує на те, що зараз при владі злочинне кримінальне угруповання. Тому треба з ним боротися людям, які мають досвід протидії організованій злочинності. А такою людиною є генерал Андрій Кожем'якін, який свого часу в СБУ очолював цей напрямок. Він знає, як розмовляти з людьми, що мають кримінальну природу. Знає кнопки, на які треба натискати, щоб вони нарешті зрозуміли, що від них хоче народ України і опозиція. Потрібні люди, котрі можуть наполегливо проводити політику на захист народу України, на захист політв’язнів.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG