Доступність посилання

ТОП новини

2012-й у Росії приймає мітингову естафету


Москва – 2012 рік, що тільки починається, для Росії є роком виборів. Але в ньому напевно будуть відчутні відголоски року минулого, який закінчився в Росії на підйомі громадянської активності мас. Після парламентських виборів у Москві та інших містах цієї країни пройшли багатотисячні акції протесту. Їх організатори запевняють, що після закінчення новорічних свят все це буде мати продовження. Тим більше, що в березні в Росії відбудуться нові вибори – тепер це вибори президента.

2012 рік у Росії зустрічають з настроєм відчутно кращим, ніж це можна було передбачати ще декілька місяців тому. І важливу роль у тому зіграли грудневі події. Десятки тисяч громадян зібралися спочатку на Болотній площі, а потім на проспекті академіка Сахарова, щоб висловити свій протест проти фальсифікацій під час виборів, що пройшли 4 грудня. Новорічні канікули лише на час примирили опозицію і владу. Опозиційний політик Борис Нємцов сподівається, що це тимчасове затишшя. І громадянське суспільство не заспокоїться після двох багатотисячних акцій.

«Я чекаю, що ми звільнимо Росію від шахраїв і злодіїв, циніків і негідників. Я чекаю, що у нас в країні відбудуться чесні парламентські і президентські вибори. Я вірю, що громадянська активність і гідність, які прокинулися, не заснуть летаргічним сном. А навпаки люди будуть відстоювати свої права. Я чекаю, що все пройде мирно і спокійно. А остогидлі всім шахраї і злодії підуть на звалище російської та світової історії. Я не пасивно на це дивлюся, а я наближаю цей світлий момент для Росії, чим можу», – каже Нємцов.

Чи є в опозиції лідер?

Головна проблема сучасної російської опозиції це відсутність яскравого і безсумнівного лідера вважає киінорежисер Андрій Звягінцев. В інтерв’ю телеканалу «Дощ» він розповів про свої враження від мітингу.«Я не бачу лідера, я не бачу людей, які б могли замінити тих, хто зараз є. Я три години слухав промови – це суцільні гасла, все що я чув сьогодні. Але я бачив обличчя людей і мені цього досить. Я побачив обличчя людей які чекають сенсу», – переконаний режисер.

Політична активність, яка прокинулася в російському суспільстві змусила багатьох людей згадати часи Перебудови. Однак ринок і нові економічні умови сьогодні змушують думати людей і про хліб насущний. Прогнози депутата російського парламенту Сергія Маркова в 2012 році пов'язані, насамперед, з економікою.

«Можливо буде економічна депресія. У цих умовах, звичайно ціни на нафту сильно знижуватися не будуть. Що важливо для Росії, оскільки в основних нафтовидобувних країнах будуть проходити заворушення, це робить неспокійними всіх, хто бере участь у бізнесі. Але тим не менше так чи інакше Росії потрібно переходити від економіки нафти і газу до більш технологічних галузей. Крім цього, я чекаю, що ми утворимо єдиний економічний простір, я чекаю приєднання до нього України», – прогнозує депутат російського парламенту.

Назад в майбутнє

Організатори двох грудневих мітингів у Москві вже заявили, що мають намір 4 лютого провести багатотисячний мітинг і мирну ходу. Дата вибрана не випадково. Рівно місяць залишиться до президентських виборів. Крім того опозиція тим часом нагадує, що саме 4 лютого, але 1990 року в Москві пройшла наймасовіша акція протесту, головним гаслом якої стала вимога скасувати 6-ту статтю Конституції СРСР. Тоді, вже через 10 днів стаття про провідну роль КПРС була скасована.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG