Доступність посилання

ТОП новини

Меркель і Саркозі домовилися підготувати угоду ЄС до березня


І Саркозі, і Меркель заявили, що хочуть залишити Грецію в єврозоні
Прага – Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі розпочали сьогодні в Берліні консультації щодо підготовки саміту ЄС, де 30 січня стоятиме надзвичайно важливе питання – стимулювання європейської економіки, на яку, за прогнозами, чекає рецесія. Сьогодні в Берліні лідери Німеччини та Франції також обговорювали гостре питання щодо ймовірності податку на фінансові операції в ЄС.

Після зустрічі канцлера Німеччини та президента Франції у понеділок в Берліні обоє випромінювали оптимізм і запевняли, що країни ЄС «крок за кроком… готують серію важливих рішень» щодо спільних заходів із подолання боргової кризи в єврозоні, створення постійного фонду для підтримки і збереження євро та налагодження в ЄС суворої фінансової дисципліни.

Сама Ангела Меркель заявила журналістами в Берліні: «По-перше, приємна новина полягає у тому, що переговори про нові фінансові правила в ЄС проходять успішно. Велика вірогідність, що ми підпишемо документ про обмеження внутрішнього боргу в січні, чи ж найпізніше – в березні і що переговори будуть успішні. Цьому успіхові у значній мірі сприяли Німеччина і Франція».

Хоча Ніколя Саркозі сказав, що, вірогідніше, міжурядова фіскальна угода ЄС буде підписана 1 березня.

Меркель: Ми хочемо залишити Грецію в єврозоні.

Канцлер Німеччини заявила від обох лідерів в Берліні, що вони бажають залишити Грецію в єврозоні і сподіваються на велику роль в стабілізації єврозони саме за рахунок Європейського механізму стабільності на базі фонду порятунку євро. Меркель також наголосила, що стабілізація в зоні євро – це «не одночасне рішення» і потребує цілої серії консолідованих кроків від ЄС.

Ангела Меркель також заявила, що вона «персонально» підтримує ініціативу президента Франції Ніколя Саркозі щодо введення податку на фінансові операції в межах ЄС, йдеться, насамперед, про значні трансакції. Однак, як додала канцлер, у своєму власному уряді вона зіштовхнулася зі спротивом щодо цього і пообіцяла переконати незгодних до березня.

Проти такого кроку в рамках ЄС виступає і Велика Британія, котра вважає, що такий податок можна вводити лише у світових масштабах за згодою всіх країн. Критики вважають, що ідея такого податку це лише передвиборчий хід Ніколя Саркозі.

Чимало світових експертів вважають, що ЄС навряд чи вдасться уникнути рецесії та фінансових негараздів. Євро й далі падає щодо долара, наростає небезпека нової енергетичної кризи для Європи у зв’язку з підвищенням цін на нафту та санкціями проти Ірану.

У вівторок Ангела Меркель проведе консультації з главою МВФ Крістін Лаґард та прем’єром Італії Монті.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG