Доступність посилання

ТОП новини

Іграшки на захист демократії в Росії


Мітинг за чесні вибори за участю іграшок у Барнаулі
Казкові персонажі і цілі міста з конструкторів стали учасниками мітингів у російському Сибіру. Організатори намагаються довести: якщо російська влада порушує права громадян, то до іграшок ще не дібралися. Акції протесту тривають у Росії після грудневих парламентських виборів, які, на думку опозиції, були сфальсифіковані.

Від початку року в російському Барнаулі відбулися два мітинги за чесні вибори за участю іграшок. Перший перед Різдвом, другий – 14 січня, є й нові плани. Люди прийшли на головну площу міста з сотнями плюшевих ведмедиків, роботів-трансформерів, конструкторів «Леґо» та фігурками тварин, до яких прикріпили плакати: «Ми за чисті вибори», «Терплячість не гумова», «Президенте, не плутай свої інтереси з інтересами народу!» Поруч з іграшками на сніг поставили плакати, до яких прикріпили малюнки Лисиці Аліси та Кота Базиліо, дуже схожі на керівників Росії. Організатори кажуть, що мета в них далеко не іграшкова.

«Ми хочемо хоча б так домогтися, щоб нас почули, щоб вибори були чесними, щоб давали згоду на громадські заходи, за законом вони повинні це робити, а не ми повинні повзати і випрошувати», – зазначила Радіо Свобода одна з організаторів несанкціонованого зібрання, студентка Ольга Артамонова.

«Яка у нас політика, такий у нас і мітинг»

Російська поліція фотографувала акції і переписувала лозунги. Ще один організатор мітингу в Барнаулі, Андрій Тесленко має виплатити штраф за те, що розклеював плакати. Суддя вирішила, що текст «Ми проти шахраїв і крадіїв» асоціюється з однією із російських партій. Андрій Тесленко подав апеляцію.

«Яка у нас політика, такий у нас і мітинг. У нас мікроскопічна свобода слова, мікроскопічні ЗМІ, невиразні правителі і невиразна опозиція. Але другий мітинг уже зібрав більше людей. Про нас дізналися, це добре!» – говорить активіст.

Успіх «мікроскопічних» демонстрацій в Барнаулі, які зібрала переважно молодь, до вподоби старшому поколінню місцевих громадських діячів.

«Нарешті наша молодь прокинулася. А якщо молодь прокинулася, то цій владі не встояти», – говорить Сергій Мамаєв, який уже не перший рік бере участь у протестах проти дій місцевої й федеральної влади.

Російські мітинги з іграшками нагадують протести у Білорусі, де критики режиму, щоб висловити свою думку, також придумували творчі ходи – плескали у долоні, чи налаштовували мобільні телефони задзвонити у певний час.

Матеріал підготовлений на основі репортажів російської редакції Радіо Свобода

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG