Доступність посилання

ТОП новини

Міненерговугілля і «Газпром»: переговори продовжаться


Прес-служби Міністерства енергетики і вугільної промисловості України і російського «Газпрому» повідомили сьогодні, що робоча зустріч у Москві українського міністра Юрія Бойка і голови правління російського газового монополіста Олексія Міллера відбулася «в конструктивному руслі».

За цими повідомленнями, сторони «обговорили питання співпраці в газовій сфері» і домовилися продовжити консультації і переговори з газових питань відповідно до домовленостей, яких досягли наприкінці минулого року президенти двох країн.

Подробиць сьогоднішніх переговорів прес-служби не наводять.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні, що не виключає звернення України до міжнародного арбітражу у разі провалу газових переговорів із Росією.

На переговорах українські урядовці сподіваються знизити ціну до 250 доларів за тисячу кубометрів з 516 доларів (без так званої «харківської знижки»). Ціну, встановлену за чинним десятирічним контрактом, Україна називає непідйомною для своєї економіки.

Росія пропонує знижку лише в обмін на значну частку української газотранспортної системи, якою російський газ надходить на західні ринки. Київ поки виключає таку угоду.

Наприкінці грудня минулого року в Москві зустрічалися для розмов, зокрема, на газові теми президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв; того ж дня окремі зустрічі мали й прем’єр-міністри двох країн Микола Азаров і Володимир Путін, а також Юрій Бойко і Олексій Міллер. Про якісь конкретні результати тих зустрічей нічого не повідомляли; українські керівники заявили лише, що сторони домовилися домовлятися далі.
XS
SM
MD
LG