Доступність посилання

ТОП новини

ЄС має долучитися до врегулювання газового конфлікту України й Росії – Кінах


Європейський Союз як споживач природного газу, котрий з Росії транзитом йде через Україну, має приєднатися до врегулювання українсько-російського газового конфлікту, вважає президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

«Україна стала членом Європейського енергетичного співтовариства, і, виконуючи свої зобов’язання в рамках ланцюжка «постачальник – транзитер – споживач», вона має спиратися на підтримку європейської сторони. З Євросоюзом треба обговорювати й питання, пов’язані із газопроводами «Північний потік» і «Південний потік», й проблеми модернізації української ГТС», – заявив Кінах, як наводить у вівторок його слова прес-служба партії.

Він наголосив, що модернізацію ГТС обов’язково треба прискорювати, і використовувати для цього не «методи приватизації», а створювати тристоронній газовий консорціум за участі України, Росії та Європи.

«В тому випадку, якщо спільної мови з нашими російськими колегами так і не буде знайдено, Україна буде змушена звертатися до міжнародного арбітражу», – вважає президент УСПП.

Раніше в вівторок Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна «не закриває» варіанту звернутися до суду з метою перегляду чинних газових контрактів із Росією. «Якщо ми не домовимося, то в нас просто не буде іншої можливості», – сказав він.

Азаров також повторив, що Україна не має наміру закуповувати таку «величезну» кількість газу, яку закладено в нині чинних «кабальних», за його словами, газових контрактах із Росією.

Цього ж дня відбувся черговий раунд газових переговорів між Україною та Росією, про результати якого не повідомили нічого конкретного. Українські урядовці сподіваються знизити ціну з 416 до 250 доларів за тисячу кубометрів. Ціну, встановлену за чинним десятирічним контрактом, Україна називає непідйомною для свої економіки.

Росія пропонує знижку лише в обмін на значну частку газотранспортної системи, якою російський газ надходить на західні ринки. Київ поки виключає таку угоду.
XS
SM
MD
LG