Доступність посилання

ТОП новини

Етапування Тимошенко було законне – прокуратура


Прокуратура Києва повідомила сьогодні, що в результаті перевірки не встановила порушень вимог законодавства в етапуванні колишньої Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з Київського слідчого ізолятора до Качанівської виправної колонії в Харкові.

Прокуратура нагадала, що Тимошенко засуджена до позбавлення волі й вирок набув чинності, а законодавство вимагає, щоб засуджених до позбавлення волі направляли до місць відбування покарання не пізніше як через десять днів.

Крім того, мовиться в повідомленні, етапування Тимошенко здійснили за згодою слідчого Служби безпеки України, в провадженні якого перебуває інша кримінальна справа проти неї.

Усіх засуджених до позбавлення волі, вироки щодо яких набули чинності, з Київського СІЗО етапували до місць відбування покарань також у зв’язку з перенаповненням СІЗО, заявила прес-служба прокуратури Києва.

Раніше захисники Тимошенко заявляли про незаконність її етапування до колонії, посилаючись на одне з судових рішень про її утримання під вартою в СІЗО, ухвалене до набуття вироком чинності. Їхнє депутатське звернення з цього приводу до Генеральної прокуратури передали на розгляд прокуратури Києва. Їхні твердження вже також відкидала Державна пенітенціарна служба.

30 грудня 2011 року Юлію Тимошенко етапували з Київського СІЗО до Качанівської колонії, де вона нині перебуває в слідчому ізоляторі колонії як підслідна в іншій кримінальній справі. Її етапували після того, як 23 грудня Апеляційний суд Києва залишив без змін вирок від 11 жовтня 2011 року Печерського районного суду Києва, який засудив її до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році.

Водночас СБУ розслідує проти Тимошенко іншу кримінальну справу, за обвинуваченням у вчиненні замаху на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет Міністрів зобов’язань корпорації «Єдині енергетичні системи України», якою Тимошенко свого часу керувала, перед Міністерством оборони Росії на суму у 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України. У цій справі Шевченківський райсуд Києва ще 8 грудня постановив був узяти Тимошенко під варту до слідчого ізолятора в той час, як вона вже перебувала в СІЗО.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG