Доступність посилання

ТОП новини

США не планують змінювати режим в Ірані – Державний департамент


Напис на футболці «США проти ядерного Ірану»
Прага – Сполучені Штати не планують скидати нинішній режим в Ірані, але політика Вашингтона спрямована на змушення Ірану відмовитися від ядерної зброї, заявив високопосадовець державної адміністрації США. Тим часом Іран заявляє, що перебуває в контакті з головними світовими країнами, щоб домовитися про початок нових переговорів щодо його ядерної програми.

Сполучені Штати здійснюють тиск на Іран, щоб змусити цю країну відмовитися від ядерної зброї. Водночас США не відмовляються від політики ангажування з Тегераном, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода заступник речника державного департаменту Марк Тонер.

Він також наголосив, що Сполучені Штати не планують жодних дій, які можна було б розглядати як такі, що спрямовані на зміну влади в Ірані.
Нашою метою є не допустити розробки ядерної зброї
Марк Тонер

«Ми не переслідуємо мети скидати режим. Нашою метою, яку ми проголошуємо постійно щодо Ірану, є не допустити розробки ядерної зброї», – каже Тонер.

Наприкінці минулого року Міжнародне агентство з атомної енергії дійшло висновку, що Іран неадекватно відповідає на занепокоєння міжнародної спільноти щодо того, що він розробляє ядерну зброю. Звіт МАГАТЕ стверджує, що існують докази того, що Іран працював над створенням ядерної зброї кілька років тому і що, можливо, він продовжує таку діяльність досі.

Сполучені Штати у зв’язку з цим наклали суворі економічні санкції на Іран та планують запровадити ще більші обмеження.

За словами Тонера, зусилля щодо залучення Ірану до переговорив «поки що загальмували», і що США нині більше використовують політику «дедалі суворіших санкцій».

Іран заявляє, що готується до переговорів, ЄС заперечує

Іран тим часом заявив, що він готує ґрунт для переговорів з провідними державами. Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі заявив, перебуваючи в Туреччині, що йдуть підготовчі розмови про те, де і коли мають поновитися переговори про ядерну програму. За його словами, місцем проведення цих переговорів міг би бути Стамбул.

Європейський Союз відразу ж заявив, що з країнами ЄС такі підготовчі розмови не ведуться. А офіційний Лондон з цього приводу наголосив, що Тегеран має продемонструвати бажання вести переговори без попередніх умов.

Минув понад рік з того часу, як провалилися попередні переговори з владою в Тегерані. З боку світової спільноти за столом переговорів сиділи п’ять постійних членів Ради безпеки ООН: Британія, Китай, США, Росія та Франція, а також Німеччина, яка не є постійним членом Ради Безпеки.

Нині Сполучені Штати та європейські країни готуються накласти санкції на нафту, головний експортний продукт країни. За повідомленнями, це питання винесено на порядок денний зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, запланованої на 23 січня.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG