Доступність посилання

ТОП новини

Ліга арабських держав продовжить спроби врегулювання в Сирії


Ліга арабських держав заявила в неділю, що не припиняє спроб урегулювати кризу в Сирії попри вето Росії й Китаю на резолюцію ООН.

Як заявив генеральний секретар Ліги Набіль аль-Арабі, це вето «не може перекреслити того, що план Ліги арабських держав має чітку міжнародну підтримку».

ЛАД наголошує, що виступає проти іноземного воєнного втручання в Сирії і що її план, всупереч твердженням Росії, виключає можливість міжнародних воєнних ударів проти сирійської влади.

Сирійська опозиція тим часом виступила в неділю з закликом про міжнародну підтримку.

Водночас демонстранти в місті Хомсі, де в п’ятницю, за повідомленням, урядові силові структури вбили понад 200 людей, заявили в неділю, що вето на резолюцію ООН означає: тепер єдиний шлях, як вони можуть захистити себе, – це почати повномасштабну громадянську війну проти влади.

У Йорданії ісламські сили закликали в неділю всіх мусульман і арабів світу бойкотувати товари з Росії і Китаю. Як заявив лідер «Мусульманського братства» Йорданії Хаммам Саїд, вето Москви і Пекіна рівнозначне тому, що вони «беруть участь у вбивстві сирійського народу».

«Мусульманське братство» Йорданії, поміркований ісламістський рух, споріднений із однойменними рухами в Єгипті й інших мусульманських країнах, назвало вето нападом «на арабів і на всіх мусульман». Бойкот же, заявила організація, стане «підтримкою сирійського народу, який вимагає свободи і гідності».

Тим часом на міжнародній Мюнхенській конференції з безпеки Нобелівська лауреатка миру Тавакуль Карман із Ємену закликала в неділю всі країни видворити сирійських послів і відкликати своїх дипломатів із Дамаска.

Туніс, який у суботу заявив, що надалі не визнає режим авторитарного сирійського президента Башара аль-Асада, теж закликав у неділю арабські країни піти слідом і перервати дипломатичні відносини з Дамаском на протест проти кривавого придушення сирійським режимом масових протестів проти нього, в придушенні яких за 11 місяців у країні вже загинуло, за оцінками, понад 6 тисяч людей.

А в Лівії юрби сирійців, які живуть там у вигнанні, штурмували в неділю посольство Росії і замінили російський прапор на ньому на прапор сирійської опозиції.

Росія, відома своєю підтримкою, в тому числі продажем великих кількостей зброї, режиму Асада, і Китай у суботу проголосували проти нового проекту резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії і тим використали своє право вето. Усі решта 13 членів Ради безпеки голосували за. Цей крок широко засудила міжнародна спільнота.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG