Доступність посилання

ТОП новини

Суд задовольнив кілька клопотань Луценка


Суддя Сергій Вовк
Київ – Восьмого лютого Печерський районний суд столиці задовольнив одразу декілька клопотань захисту Юрія Луценка – вперше від початку судового розгляду. На прохання екс-міністра внутрішніх справ, якого звинувачують зокрема у зловживанні посадою, до справи долучать низку документів – і викличуть одного з експертів. Між тим, схожі клопотання від обвинувачення суд задовольнив повністю.

У середу представники державного обвинувачення у справі Юрія Луценка попросили викликати до суду нових свідків – колишніх віце-прем’єра Олександра Турчинова та заступника міністра внутрішніх справ Геннадія Москаля, які працювали в уряді одночасно з Юрієм Луценком. Окрім того, суду було б варто долучити до справи інформацію про перетин кордону Юрієм Луценком під час його останньої відпустки на посаді міністра та документи про статус службового автомобіля керівника МВС.

Захисник Луценка Ігор Фомін проти цього не заперечив, і, зі свого боку,попросив суд додати до справи низку експертиз та урядових постанов, та опитати ще 16 свідків. Серед них і посадовці Генпрокуратури, які вели слідство у цій справі. За словами Фоміна, він змушений вдатися до такого кроку тому, що слідство, на його думку, провели неякісно.

Ірина Луценко: «Працівники прокуратури стрибали на мене з кущів»

Адвоката підтримали його колеги та дружина екс-міністра внутрішніх справ Ірина Луценко. Зокрема, вона наполягала на виклику до суду співробітників прокуратури, які, за словами Ірини, вдавалися до тиску на свідків та захист.

«Слідчий Войченко намагався вручити мені виклик до суду та інші документи пізно ввечері, лякаючи мене своїми співробітниками, які вистрибували з кущів. Хочу спитати в нього, чи може він боїться в денну пору надвір виходити? І чому прокуратура до мене, як захисника, використовує «групу захоплення» у позаробочий час?» – запитує Ірина Луценко.

Дружина колишнього міністра констатує, що суд досі не забезпечив рівності сторін та права підсудного на захист. Сам же Юрій Луценко наголосив, що ігнорування позиції захисту може нашкодити навіть не йому особисто, а іміджу України загалом.

«Мій процес вже й посол ЄС назвав ганебним. Якщо не допитаємо додаткових свідків, не залучимо проігноровані раніше документи – це ще більше вдарить по репутації країни. Панове судді, не робіть Україну цапом-відбувайлом. Засудіть мене, але хоча б із видимістю законності!» – заявив Луценко.

Прокурор обіцяє встановлювати істину

Представники ж прокуратури, всі як один, назвали клопотання захисту безпідставними. Адвокати намагаються підмінити собою суд, і робити власне розслідування, підсумував прокурор Віктор Клименко.

Зрештою, суд задовольнив усі клопотання прокурорів, а прохання захисту – лише частково. Суддя Сергій Вовк заявив, що викличе запропонованого захистом експерта Галину Ільчук, та долучить до справи експертизи, листування слідчих із адвокатами, а також накази Луценка та урядові постанови, про які клопотали адвокати екс-міністра. Однак жодного з 16 свідків захисту в суді не допитають.

Таке рішення суду свідчить про обґрунтованість та об’єктивність позиції обвинувачення, зауважив після суду прокурор Дмитро Лобань.

«Наші клопотання мають на меті передусім встановлення істини у справі. Захист фактично підтримав долучення усіх згаданих нами документів, – говорить Лобань. – Бо всі вони спрямовані на встановлення об’єктивної істини. Навіть якщо вони чимось не влаштовують особисто мене чи ще когось. З нашої точки зору, не варто витребувати зайві документи й покази».

Дмитро Лобань назвав прохання захисту викликати 16 свідків, серед яких перший Президент України Леонід Кравчук і представник обвинувачення спробою затягнути процес.

Зі свого боку, захисник Юрія Луценка Олексій Баганець був задоволений тим, що суд, хоч і частково, врахував прохання захисту. Він очікує, що навіть ті свідки і документи, про які клопотало обвинувачення, вкотре підтвердять невинуватість Луценка.

Судове засідання мають продовжити 9 лютого о десятій ранку.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG