Доступність посилання

ТОП новини

Арабські країни закликають до бойкоту російських і китайських товарів


Прага – В арабських країнах закликають бойкотувати російські та китайські товари через те, що ці країни наклали вето на резолюцію ООН, яка могла допомогти припинити насильство в Сирії. Ініціативу, яка вперше з’явилася у соціальних мережах, підтримують тепер і лідери мусульманських рухів.

Ще на початку тижня посол Росії в ООН Віталій Чуркін запевняв, що Заходові не вдасться посварити Росію з арабським світом.

Росія упродовж десятиліть була другом арабського світу і зараз є
Віталій Чуркін
«Люди, які не вважають себе друзями арабського світу, повинні усвідомлювати, що Росія є надзвичайно серйозною геополітичною реальністю, і що Росія упродовж десятиліть була другом арабського світу, і що Росія і зараз є другом арабського світу. Навіть якщо деякі наші позиції не знаходять порозуміння у деяких частинах арабського світу», – сказав Віталій Чуркін.

Але не минуло і кількох днів, як у різних частинах цього арабського світу почали доводити, що їхня громадська думка також є політичною реальністю, з якою доведеться рахуватися самій Росії. Заклики бойкотувати російські товари, які з’явилися спочатку в мережі Facebook, підтримали впливові мусульманські лідери. Голова Міжнародного союзу мусульманських учених шейх Юсуф аль-Карадаві та голова йорданського Мусульманського братства шейх Гаммам Саїд виступили проти російських товарів і в сирійській опозиційній пресі.

Росія зробила «велику помилку»

Шейх Гаммам Саїд заявив, що не розуміє, як ці дві країни можуть виправдати свою позицію. За його словами, ці дві країни повинні були розуміти, що «їхні інтереси полягають не в підтримці сирійського режиму, а в підтримці сирійського народу».

Директор Східного центру досліджень та колишній радник сирійського уряду Самір ат-Такі говорить, що росіяни зробили велику стратегічну помилку.

Росія вже не може відігравати роль посередника між сирійським режимом і опозицією
Самір ат-Такі
«На жаль, росіяни зробили велику помилку, вони самі собі нашкодили. Вони довели ситуацію до крайності. Тепер Росія вже не може відігравати роль посередника між сирійським режимом і опозицією. Те, що відбувається в Сирії, це те, що сталося в самій Росії 20 років тому. Ми дуже сподівалися, що Росія зможе підштовхнути політичний процес і навіть захистити всі меншини у Сирії», – сказав аналітик.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG