Доступність посилання

ТОП новини

Справа Луценка: допитали Турчинова і готуються до дебатів


Колишній віце-прем’єр Олександр Турчинов
Київ – У п’ятницю Печерський районний суд Києва завершив допит експертів та свідків у справі Юрія Луценка, якому інкримінують привласнення чужого майна і зловживання посадою міністра внутрішніх справ. Останній свідок у процесі, колишній віце-прем’єр Олександр Турчинов назвав справу політично мотивованою і заперечив можливість будь-яких незаконних дій з боку екс-міністра.

Олександр Турчинов став останнім свідком у справі Луценка. Коли той очолював Міністерство внутрішніх справ, Турчинов підписував рішення уряду про зарахування працівникам міліції цивільного стажу як міліцейського, в тому числі й водію Луценка Леоніду Приступлюку.

Саме за часів роботи Турчинова в Кабміні уряд ухвалив постанову про економію бюджетних коштів на святкових заходах, порушення якої закидають Юрію Луценку.

Турчинов: «Луценко і Тимошенко вирішили не тікати, а добиватися справедливості»

Колишнього віце-прем’єра викликали до суду за ініціативи обвинувачення, проте Олександр Турчинов упродовж свого допиту доводив, що Луценко не скоював злочинів на посаді керівника МВС. Турчинов назвав цю справу політичним фарсом, переслідуванням опозиційних лідерів.

Турчинов заперечив припущення прокурорів про те, що Луценко нібито хотів уникати слідства й виїхати за кордон. І навів розмову, яка відбулася між ним, Юрієм Луценком і Юлією Тимошенко наприкінці 2010 року, коли вони дізналися про можливість їхнього арешту.

«Я пам’ятаю цю розмову. І Юлія Тимошенко, і Юрій Луценко сказали, що не бачать за собою жодної провини, і в своїй рідній країні будуть добиватися справедливості, – зазначив колишній заступник голови уряду. – Вони відкинули пропозиції взяти лікарняний чи вирушити у довгострокове відрядження – і висловили сподівання, що в судах та прокуратурі знайдуться люди, які не будуть казати на «біле» «чорне» і навпаки».

Луценко оприлюднив докази, що свідка допитували після операції

Після цього суд став оголошувати нові докази, долучені до справи. Серед них і документи про хворобу свідка Валерія Мельника, свідчення якого були основою для лінії обвинувачення, доки він не відмовився від них. Юрій Луценко попросив долучити відомості про хворобу Мельника, як доказ тиску на нього.

«Прошу додати документи про лікування Мельника як доказ, що він був хворий і йому не надавали медичної допомоги під час допитів. Мельник після лікування проходив денний стаціонар у військовому госпіталі, коли його викликали у прокуратуру», – наголосив екс-міністр.

Суд дослідив усі докази у справі, тож на наступному засіданні захист Луценка та його обвинувачі розпочнуть дебати. Адвокати екс-міністра висловили упевненість, що всі свідчення й переважна більшість документів у справі Луценка доводять його невинуватість.

Зі свого боку, представники обвинувачення теж кажуть, що задоволені останніми свідченнями й доказами.

«На мою думку, свідки, хоча й висловлюють власні оцінки, але підтверджують фактичні обставини подій, які є важливими для встановлення істини», – заявив прокурор Дмитро Лобань.

На запитання, на якому терміні ув’язнення наполягатиме обвинувачення, якщо Луценка визнають винним, прокурор відповів: «Все це у процесі вирішення, і ми сформулюємо свою точку зору на дебатах. У вівторок ви почуєте нашу позицію».

Виправдувальний вирок малоймовірний – експерт

У справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка немає підстав ані для арешту, ані для обвинувального вироку, вважає колишній суддя Апеляційного суду Києва Юрій Василенко. Він каже, що знає суддю Сергія Вовка, і впевнений, що на виправдувальний вирок сподіватися не варто.

«Я не впевнений, що суддя Вовк винесе виправдувальний вирок. Те, що він відхиляв клопотання захисту, є порушенням змагальності судового процесу. В українській судовій системі принцип змагальності не дотримується – вона орієнтована на позицію обвинувачення. Впевнений, Юрія Луценка не виправдають. Хоча не виключено, що суд зважить на аргументи захисту і відправить справу на дорозслідування», – зауважив колишній суддя.

Суд у справі колишнього керівника МВС мають продовжити вранці 14 лютого. У своєму блозі для Радіо Свобода Юрій Луценко зауважив, що хоче відпочити перед дебатами, і окреслив тему свого фінального виступу в суді.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG