Доступність посилання

ТОП новини

Розвідка США: Іран навряд чи скоро створить ядерну зброю


Директор Національної розвідки США Джеймз Клаппер заявив сьогодні на слуханні в конгресовому комітеті, що Іран «технічно здатний» створити ядерний вибуховий пристрій протягом року чи двох, але «практично це мало ймовірно».

Клаппер також сказав у комітеті Сенату у справах силових структур, що, на його думку, верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї навряд чи хоче «мати ядерну зброю за будь-яку ціну» і ухвалюватиме своє рішення, проаналізувавши співвідношення вигод і втрат.

Голова Служби оборонної розвідки Роналд Берджесс заявив на цьому ж слуханні, що Іран «навряд чи почне чи свідомо спровокує конфлікт», але може завдати удару в відповідь на можливий удар по його ядерних об’єктах, перекривши Ормузьку протоку й обстрілявши ракетами сили США і їхніх союзників у регіоні.

Обидва промовці також заявили, що, на їхню думку, Ізраїль не ухвалював рішення завдати удару по Іранові.

Іран уже не раз погрожував помстою на можливий напад, востаннє після того, як можливості такого нападу на початку місяця не виключив Ізраїль. За словами Ізраїлю, Іран уже має ядерних матеріалів на чотири вибухові пристрої. У США раніше вже теж заявляли, що Іран може створити ядерну зброю протягом року.

Іран також погрожував було перекрити Ормузьку протоку, визначально важливий маршрут транспортування нафти танкерами, в разі запровадження санкцій на експорт іранської нафти, хоча потім, як виглядає, відкликав цю погрозу.
XS
SM
MD
LG