Влада веде артилерійські обстріли кварталів Хомса, що на заході Сирії. Важкі бої тривають тут вже ось третій тиждень, кількість загиблих обчислюється сотнями осіб. У Дамаску в ніч на вівторок урядові сили відкрили вогонь по демонстрантах і поранили щонайменше 4 особи. А поблизу турецького кордону повстанці нападають на урядові колони.
Незважаючи на ізоляцію щодо питання Сирії в ООН, Китай та Росія блокують резолюцію Ради безпеки щодо оцінки ситуації і санкцій проти режиму Башара Асада.
На початку цього тижня, коментуючи ситуацію довкола Сирії, держсекретар США Гілларі Клінтон зазначила: «Сирійський режим перебуватиме під постійно наростаючим тиском, що, очевидно, створить для нас додаткові можливості для того, щоб вимагати тут змін. Ми будемо й надалі дипломатичним шляхом переконувати ті держави, які досі підтримують режим Асада».
Росія бойкотує конференцію, бо там не буде людей Асада – заява
Ситуацію в Сирії обговорять на міжнародній конференції, котра розпочне свою роботу у п’ятницю в Тунісі. Представники опозиції вже підтвердили, що братимуть участь у засіданні так званої «Групи друзів Сирії», створення котрої підтримують США, Євросоюз, арабські країни. Останні й погодилися на ініціативу Тунісу щодо проведення цієї зустрічі.
Представник Міністерства закордонних справ Росії Олександр Лукашевич заявив у вівторок, що Москва не змогла ознайомитися ні з порядком денним, ні зі складом учасників цієї конференції. «До Тунісу запросили окремі групи опозиції. А представники сирійської влади на конференцію не запрошені. Це означає, що інтереси великої частини населення Сирії, котре підтримує владу, не будуть тут представлені», – заявив Лукашевич.
Саме цим Росія пояснила свою відмову від участі в роботі цієї конференції. Москва вимагає участі у зусиллях щодо примирення в Сирії всіх політичних сил країни.
Влада Китаю, який разом із Росією заблокував ухвалення резолюції Ради безпеки ООН стосовно Сирії, заявляє, що отримала запрошення на зустріч у Тунісі та вивчає його, але згоди на участь поки що не дала.