Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» відкидає звинувачення «Газпрому» про несанкціонований відбір газу


«Нафтогаз України» вкотре наголосив сьогодні, що з початку цього року не відібрав жодного кубометру природного газу з транзитних обсягів, що їх транспортувала через територію України російська компанія «Газпром» до країн Європи.

«Нафтогаз» також нагадує, що в лютому повідомляв «Газпром» про можливість здійснювати додаткові поставки газу європейським споживачам за рахунок газу з українських газосховищ. «Якби російська сторона звернулася до нас, ми б могли допомогти європейським споживачам у ситуації із критичним зниженням постачання газу, як ми допомогли Туреччині», – запевнив заступник голови правління «Нафтогазу» Вадим Чупрун, як його цитує управління у зв’язках із громадськістю української компанії.

При цьому в повідомленні нагадано, що, відповідно до умов чинного контракту на постачання природного газу між «Нафтогазом» та «Газпромом», добові обсяги споживання газу Україною не фіксуються, натомість визначається щоквартальні обсяги поставок енергоресурсу.

Раніше сьогодні голова правління «Газпрому» Олексій Міллер знову звинуватив Україну у крадіжці газу. Як сказав він на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим, «в окремі дні лютого Україна несанкціоновано залишала у себе до 40 мільйонів кубометрів російського газу, призначеного для європейських споживачів».

З аналогічними звинуваченнями «Газпром» уже виступав на початку лютого, що Україна тоді теж заперечила й заявила, що обсяги постачання газу до Європи скоротила російська сторона. «Газпром» потім визнав, що сам зменшив постачання. Компанія «Нафтогаз України», а потім Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляли тоді, що українська сторона готова допомогти «Газпромові» повністю забезпечити споживачів Європи природним газом зі своїх газосховищ.

Значні морози на території Росії спричинили зменшення обсягів постачання природного газу на кордоні з Україною, мовилося в повідомленні «Нафтогазу». Компанія запевняла, що не здійснює додаткових відборів газу із заявлених «Газпромом» транзитних обсягів і, навпаки, скоротила відбір належного їй газу з трубопроводів, а зростання споживання в Україні компенсує за рахунок відбору газу із українських підземних газосховищ.
XS
SM
MD
LG