Доступність посилання

ТОП новини

Пенітенціарна служба підтверджує, що Тимошенко відмовлялася від аналізу


Державна пенітенціарна служба підтвердила сьогодні, що колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час її обстеження міжнародною медичною комісією минулого тижня відмовилася надати кров для аналізу.

Пенітенціарна служба оприлюднила акт, датований 15 лютого і підписаний чотирма лікарями зі складу міжнародної комісії, про відмову Тимошенко підписати «інформовану згоду», якої вимагає українське законодавство, на те, щоб надати кров для лабораторних досліджень.

Як мовиться в акті, при цьому Тимошенко пропонували взяти в неї кров у трьох зразках, один із яких мав би досліджуватися в Україні, інший у лабораторіях клінік, запропонованих канадськими лікарями, і третій мав би зберігатися в Україні для контрольних досліджень.

Пенітенціарна служба також нагадала, що Тимошенко й сьогодні вкотре відмовилася здавати аналізи під час її дообстеження в одному з медичних закладів Харкова.

Раніше сьогодні захисник колишнього прем’єра Сергій Власенко заявив, що Юлія Тимошенко готова здати кров на аналіз, але тільки незалежним лікарям, «українським або іноземним, не має значення». При цьому Тимошенко не відмовлялася від здачі крові в принципі, заявив Власенко.

Також раніше сьогодні Міністерство охорони здоров’я спростувало заяву канадського лікаря зі складу міжнародної комісії Пітера (Петра) Куйтана, який стверджував, що влада України відмовила канадським лікарям зробити необхідні аналізи для встановлення діагнозу Юлії Тимошенко під час її обстеження міжнародною комісією, а сама ув’язнена від аналізів не відмовлялася.
XS
SM
MD
LG