Доступність посилання

ТОП новини

Янукович і його команда «ведуть» Тимошенко до президентства (світова преса)


За Юлію Тимошенко вступився блок НАТО – висновок московської газети
Прага – На Заході вважають, що висунення Генпрокуратурою України нового звинувачення проти Юлії Тимошенко в нібито оплачуванні вбивства депутата Євгена Щербаня означає, що ймовірність її звільнення найближчим часом, чого домагалися політичні очільники як у США, так і в Європі, стає меншою. Чимало експертів також вважають, що «команда Президента Януковича через бездарне проведення реформ та переслідування опозиції стала піарником Тимошенко та її соратників і такими темпами та зусиллями вони зроблять Тимошенко Президентом». Тим часом впливові газети відзначають, що один із олігархів з оточення Тимошенко, Костянтин Жеваго, збільшив виробництво компанії Ferrexpo на одну третину, владо використовуючи зростання потреб у феросплавах у Китаї та Європі.

Associated Press оприлюднила інтерв’ю заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна, в якому той підтвердив висунення його відомством у середу нового звинувачення на адресу Юлії Тимошенко, згідно з яким Тимошенко звинувачена в оплаті вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня, коли у 1996 році разом із Щербанем найманими вбивцями було знищено ще дві особи. «Звинувачення на адресу Тимошенко, яке озвучив Кузьмін під час розмови із західним агентством, означає подальше зменшення ймовірності звільнення з ув’язнення лідера опозиції, не дивлячись на сильний тиск з боку Заходу», – йдеться у повідомленні Associated Press. «Було встановлено, що вбивця Щербаня отримав гроші від фірм Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка», – наголосив Кузьмін і додав, що Щербань виступав проти бізнесів Тимошенко та Лазаренка. Кузьмін також сказав, що для уточнення міри вини Тимошенко у цій справі, Генпрокуратурі необхідно допитати колишнього Прем’єр-міністра України і соратника Юлії Тимошенко Павла Лазаренка, який нині відбуває ув’язнення у Сполучених Штатах. Ренат Кузьмін також висловив жаль з приводу того, що американська влада вже більше року відмовляє Генпрокуратурі України в допиті Лазаренка. Associated Press також цитує адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка, котрий називає нове звинувачення Генпрокуратури на адресу лідера української опозиції, на вимогу з боку влади Януковича, намаганням «знищити свого політичного противника». Ренат Кузьмін озвучив і нові дані комісії Верховної Ради про, нібито, «особистий інтерес» Юлії Тимошенко у підписанні газових контрактів із Росією в січні 2009 року. Кузьмін також відхилив у цьому інтерв’ю критику Заходу з приводу «політичного характеру» судового переслідування Тимошенко у Києві, заявивши, що у США та ЄС не захотіли зрозуміти специфіку звинувачень Генпрокуратури на адресу лідера БЮТ.

Московська «Независимая газета» інформує, що «за Тимошенко вступився блок НАТО». Це випливає із заяви заступника голови Північноатлантичного альянсу Асена Аґова під час роботи у середу в Києві міжпарламентської Ради Україна-НАТО, коли представник НАТО висловив занепокоєння відсутністю адекватної реакції Києва на гострі заяви Заходу з приводу небезпеки для життя лідерів опозиції в ув’язненні. Тут також наведені слова експерта з Києва, керівника Міжнародного інституту демократії Сергія Тарана про те, що «рейтинг Тимошенко вже значно вищий, ніж рейтинг Януковича», а це нібито означає, що «команда Президента своїм бездарним проведенням реформ та переслідуванням опозиції попрацювала піарниками для Тимошенко та її соратників, і такими темпами та зусиллями вони зроблять Тимошенко Президентом».

Financial Times інформує з Лондона, що один із відомих українських мільярдерів, депутат Верховної Ради від БЮТ Костянтин Жеваго досягає нових успіхів у своєму залізорудному бізнесі, коли його компанія в Полтаві Ferrexpo нарощує виробництво на третину за рік, користуючись збільшенням попиту на феросплави у Китаї та в Європі. Газета зауважує, що прибутки компаній, контрольованих Жеваго, виросли на 40 відсотків і доходять до майже мільярда доларів США на рік. Також повідомляється, що до 40 відсотків продукції Ferrexpo йде в Китай, 7 відсотків до країн Близького Сходу, а решта – до Європи.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG