Доступність посилання

ТОП новини

Президент США обстоює свою енергетичну політику


Барак Обама відвідав чотири американських штати
Нью-Йорк – Президент Сполучених Штатів Барак Обама здійснив дводенну поїздку по чотирьох штатах. Виголошуючи промови, президент-демократ обстоював енергетичну політику своєї адміністрації з огляду на критику з боку республіканців. Ті покладають на Білий дім відповідальність за нестримне подорожчання автомобільного пального.

У штаті Невада, стоячи посеред величезного поля енергетичних сонячних панелей на поверхні пустелі, президент Барак Обама стверджував, що обстоювання переваг так званої «чистої» енергії – вітру та сонця – зовсім не означає, що він проти дальшого розвитку нафтогазової промисловості.

Він висміював своїх республіканських критиків, назвавши їх «товариством пласкої землі».

«Якщо ви чуєте від кого б то не було по телебаченню, мовляв, нібито ми проти збільшення видобутку нафти, – сказав Обама, – то мусите знати, що це кажуть люди, які або не знають, про що вони говорять, або не кажуть правди».

Республіканці ж нагадують про січневе рішення Білого дому відмовити у дозволі на спорудження нового нафтопроводу «Keystone» від канадського родовища до нафтопереробних заводів на узбережжі Мексиканської затоки, що на півдні Техасу.

«Бензин – ваш, ідеї – наші»

Своє рішення Барак Обама пояснював численними протестами з боку захисників довкілля, але республіканці вважають, що одним із наслідків заборони будівництва «Keystone» є подорожчання бензину.
До того ж, рейтинг популярності Президента різко знизився. Причому, як показують останні за часом соціологічні опитування, значною мірою внаслідок дорожнечі на заправках. Нині літр найдешевшого бензину з октановим числом 87 коштує більше долара, чого не було ніколи раніше.

Виступаючи у поїздці по чотирьох штатах – Невада, Нью-Мексико, Оклахома і Огайо – Президент доводив, що він обстоює збільшення енергетичного виробництва всіх видів.

Що ж до заборони видавати федеральні ліцензії на спорудження важливого нафтогону «Keystone», то, відвідуючи Оклахому, Обама змушений був відступити. Він оприлюднив своє нове розпорядження, яке скасовує фактичну заборону.

Відтак, Білий дім наказує прискорити видачу федеральних ліцензій на спорудження південної частини нафтопроводу.
спікер Палати представників Конгресу, республіканець Джон Бейнер, оприлюднив заяву, яка називає енергетичну поїздку Президента «фарсом».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG