Доступність посилання

ТОП новини

Італійський суд не арештовував Авакова – «Батьківщина»


Народний депутат із фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Пашинський заявив у четвер, що, за його словами, суд в Італії не ухвалював рішення щодо тимчасового арешту Арсена Авакова, колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації і керівника обласної організації «Батьківщини», як то заявила раніше цього дня Генеральна прокуратура.

За його словами, які навела прес-служба «Батьківщини», попереднє засідання апеляційного суду Рима з приводу справи про екстрадицію Авакова в четвер складалося з двох питань: встановлення особи Авакова і його позиції щодо запиту Генеральної прокуратури України про екстрадицію. Обрання ж запобіжного заходу Авакову, як заявив депутат, розглядатимуть на наступному засіданні 10 квітня.

При цьому Пашинський додав, що, наскільки йому відомо, Аваков «на даному етапі не просить політичного притулку в Італії, бо вважає себе українським громадянином і політиком, який ні в чому не винен та збирається і далі продовжувати боротьбу з чинним режимом на своїй Батьківщині».

Раніше сьогодні адвокат Юрій Вишневецький заявив агентству УНІАН із посиланням на своїх італійських колег у справі Арсена Авакова, що у судовому засіданні сьогодні була встановлена особа Авакова і він заявив, що не бажає бути екстрадованим. Розгляд справи, повідомив адвокат, був відкладений на 10 квітня. При цьому він додав, що наразі не має інформації, щоб на судовому засіданні розглядали питання про тимчасовий арешт Авакова на термін у 40 днів.

Раніше в четвер Генеральна прокуратура України повідомила, що судові органи Італії ухвалили цього дня застосувати тимчасовий арешт на 40 діб щодо Арсена Авакова, якого попередніми днями затримали в цій країні за лінією Інтерполу й видачі якого домагається Україна. За повідомленням, у цей термін українська сторона має надати пакет документів, необхідних для розгляду рішення щодо можливості його екстрадиції.

Раніше Генпрокуратура повідомляла, що на запит італійської сторони готує пакет документів для екстрадиції Авакова в Україну, де його розшукують за звинуваченнями в перевищенні влади або службових повноважень.

Водночас керівництво «Батьківщини» зверталося з проханням до Інтерполу та Італії «зважити на очевидну політичну вмотивованість кримінального переслідування Арсена Авакова та звільнити його», відмовивши Україні в його екстрадиції.
XS
SM
MD
LG