Доступність посилання

ТОП новини

Луценка, найімовірніше, виправдають, але не випустять – адвокат


Київ – Європейський суд з прав людини сьогодні провів відкрите слухання щодо законності утримання під вартою екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. Представники українського уряду доводили в Страсбурзі, що для арешту колишнього урядовця та опозиційного лідера були вагомі підстави. Захисники ж Луценка висловлюють упевненість, що виграють суд, однак сумніваються, що в Україні до нього дослухаються. Далі Європейський суд з прав людини досліджуватиме справу Луценка в закритому режимі.

У вівторок вранці судді у Страсбурзі вислухали аргументи адвокатів Юрія Луценка та представників українського уряду щодо обґрунтованості його арешту в грудні 2010 року.

Після цього суд зробив паузу в засіданні для ухвалення рішення. Орієнтовної дати, коли буде це рішення, суд не називав.

Інтереси екс-міністра внутрішніх справ захищали правозахисник Валентина Теличенко і адвокат Ігор Фомін. Вони заявили на суді, що арешт Юрія Луценка мав політичні мотиви, а саме – влада намагалася зіпсувати імідж політика, помістивши його до в’язниці, наче він є небезпечним злочинцем.

Представник українського уряду у Страсбурзькому суді Валерія Лутковська наголосила, що Луценка взяли під варту цілком мотивовано, оскільки на посаді міністра МВС він вчиняв посадові злочини, і під час суду міг тиснути на свідків.

«Генпрокуратура встановила, що міністр внутрішніх справ з 2007-го по 2010 рік пов’язаний з різними виробничими заохоченнями свого водія», – зауважила Лутковська.

Правники українського уряду в Страсбурзі спирались на вигадані аргументи – Фомін

Зі свого боку, адвокат Ігор Фомін наголосив, що Юрія Луценка кинули за ґрати з численними порушеннями закону. А відтак, він не сумнівається, що Європейський суд з прав людини ухвалить рішення на користь екс-міністра, заявив Ігор Фомін у коментарі Радіо Свобода. Він також розкритикував позицію уряду.
Жоден свідок не сказав про тиск з боку Луценка, до того ж, мій підзахисний не може вчиняти посадових злочинів на волі, бо вже два роки не є міністром
Ігор Фомін

«Ці аргументи – вигадані: жоден свідок не сказав про тиск з боку Луценка, до того ж, мій підзахисний не може вчиняти посадових злочинів на волі, бо вже два роки не є міністром», – наголосив Фомін.

Ще один адвокат екс-міністра Олексій Баганець також висловив упевненість, що Страсбурзький суд скасує арешт Юрія Луценка. Однак він сумнівається в тому, що таке рішення виконають в Україні.
Європейський суд не розглядав вирок проти Юрія Луценка по суті, бо перед тим ми маємо вичерпати всі можливості оскарження його в Україні
Олексій Баганець

«Якщо суд визнає, що під час арешту, затримання й тримання під вартою були порушені його права – це буде для нас підставою для звернення до українських судів про негайне звільнення з-під варти, – пояснює адвокат. – Однак, якщо вирок у першій справі проти екс-міністра набуде законної сили, то підстав підіймати питання про звільнення Луценка з під варти не буде. Європейський суд не розглядав вирок проти Юрія Луценка по суті, бо перед тим ми маємо вичерпати всі можливості оскарження його в Україні».

Юрія Луценка засудили у лютому до 4 років ув’язнення за перевищення службових повноважень. 15 травня цю справу має розглядати Апеляційний суд, після рішення якого вирок може вступити в дію.

Тим часом Печерський суд Києва розглядає ще одну справу проти Юрія Луценка – щодо законності продовження слідства у справі отруєння кандидата на Президента Віктора Ющенка. Її виділили в окреме провадження із першої справи щодо зловживання посадою міністра внутрішніх справ, тож Європейський суд з прав людини розглядає правомірність арешту екс-міністра за обома епізодами.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG