Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції Саркозі – «стоп» чи «ще раз»?


Брюссель – Перший тур президентських виборів у Франції відбудеться у неділю, 22 квітня. З огляду на результати соцопитувань, не викликає сумнівів, що два фаворити – Франсуа Олланд та Ніколя Саркозі – далеко випереджають всіх інших кандидатів і, вочевидь, вийдуть у другий тур виборів. Водночас, кількість французів, що хочуть змінити нинішнього, надто активного президента Саркозі, на, як вони кажуть, «нормального», поміркованого соціаліста Олланда, останніми днями значно зростає. Проте, опитування – це ще не голосування, зазначають експерти і припускають можливість сюрпризів.

Євродепутат Данієль Кон-Бендіт та деякі інші представники Франції у Європейському парламенті за два дні до виборів, аналізуючи президентську кампанію, дійшли єдиного висновку: крісло президента через декілька днів вже не належатиме Ніколя Саркозі.
Французи більше не хочуть «Пана 100 тисяч вольт». Для нього все закінчилося
Данієль Кон-Бендит

«Французи більше не хочуть «Пана 100 тисяч вольт». Для нього все закінчилося. Особливо, з огляду на те, що Франсуа Олланд обіцяє бути президентом «нормальним», – заявив європарламентар Кон-Бендіт.

На думку керівника паризького Центру політичних досліджень Паскаля Періно, Ніколя Саркозі буде важко вийти переможцем через кризові обставини та занепокоєння народу Франції тим, що наразі відбувається на ринку праці та у фінансово-економічній сфері.
На тлі кризи громадськість схвильована та направляє свої занепокоєння проти того, хто керує країною
Паскаль Періно

«Дуже складно сьогодні – і ми це бачимо в усіх європейських країнах – бути представником виконавчої влади, – пояснює він. – На тлі кризи громадськість схвильована та направляє свої занепокоєння проти того, хто керує країною. На Саркозі, так само, як це було і з Брауном у Британії, чи Сапатеро в Іспанії, зосереджено гнів і відповідальність за кризу у Франції. Це, деякою мірою логіка «цапа відбувайла».

«Вам без мене буде нудно» – Саркозі

Французький експерт Паскаль Періно переконаний, що Ніколя Саркозі, вочевидь, у першому і у другому турах доведеться нелегко.

Тим часом, мов відчуваючи близький кінець свого лідерства, чинний президент і кандидат останніми днями натякнув французьким журналістам, мовляв, «того дня, коли мене (у президентській резиденції) не буде, ви за мною шкодуватимете, бо вам без мене буде нудно».

Натомість його конкурент, кандидат-соціаліст Франсуа Олланд останніми днями, так би мовити, перейшов на супершвидкість, знову вирвавшись вперед за даними більшості результатів опитувань серед виборців.

Другий тур: Олланд випередить Саркозі на 10-15 відсотків – опитування

«Чи ви хочете альтернативи? (Вигуки прихильників: «Так».) Тож тепер так і буде. Чи ви хочете змін? (Вигуки: «Так») Тож час для них настав. Чи ви бажаєте перемоги? («Так» – вигукує натовп) Отже, вона прийде у неділю!» – останній публічний виступ Франсуа Олланда проходив доволі активно.

Останні соціологічні опитування, однак, свідчать, що в неділю увечері після виборів обидва фаворити будуть приблизно в однакових позиціях. Тим часом, переможцем другого туру впевнено називають Франсуа Олланда, який може набрати на 10-15 відсотків більше голосів, ніж Ніколя Саркозі.

Інтрига зберігається щодо того, хто буде третім. Тенденції аналізів виділяють кандидата від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен. Вона може випередити претендента на президентське крісло від комуністів Жан-Люка Меланшона. Ці два кандидати втілюють протест проти існуючої системи і разом мають підтримку близько 30 відсотків електорату. Нарешті, центрист Франсуа Байру, який був третім на виборах 2007 року, цього разу залишається далеко позаду інших бажаючих заволодіти найвищою посадою Французької Республіки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG