Доступність посилання

ТОП новини

Суддя у США не визнає імунітет Стросс-Кана


У США суддя у Нью-Йорку постановив сьогодні, що колишній директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан не може посилатися на дипломатичний імунітет у цивільній справі за звинуваченнями навколо сексуальних зловживань щодо покоївки нью-йоркського готелю.

Як вирішив суддя, Стросс-Кан втратив такий імунітет, бо подав у відставку з посади керівника МВФ до того, як покоївка подала проти нього цивільний позов.

Покоївка Нафіссату Діалло в цьому позові вимагає грошового відшкодування на невизначену суму, заявляючи, що колишній голова МВФ змусив її до сексу в травні минулого року, перебуваючи у Нью-Йорку в готелі. Адвокати Стросс-Кана просили скасувати позов, посилаючись на дипломатичний імунітет свого підзахисного як керівника міжнародної установи.

Раніше у США зі Стросс-Кана зняли кримінальні звинувачення в сексуальному домаганні і спробі зґвалтування, які висувала проти нього Діалло. Суд не взяв віри її твердженням, коли в правдивості її свідчень виникли серйозні сумніви.

Стросс-Кан і його захист визнавали, що секс у готелі був, але наголошували, що все відбулося суто добровільно.

Через ті звинувачення Стросс-Кан був змушений подати в відставку з керівника МВФ і втратив можливість кандидувати на президента Франції від нині опозиційної Соціалістичної партії.

2008 року Стросс-Кана вже звинувачували в змушуванні до статевих відносин підпорядкованої йому працівниці МВФ, але тоді він обійшовся публічним вибаченням і залишився на посаді голови МВФ.

Проти 63-річного Домініка Ґастона Андре Стросс-Кана, відомого своїм нестриманим ставленням до жіночих принад, нині розслідують справу у Франції, яка стосується його можливої причетності до мережі організованої проституції. Він визнає, що брав участь у тих оргіях, але, за словами його адвокатів, не знав, що користувався послугами саме повій.

Проти нього розслідували й іншу справу, про спробу зґвалтування ще 2003 року, але закрили через термін давності. У ній Стросс-Кан теж визнав, що здійснив сексуальне посягання.
XS
SM
MD
LG