Доступність посилання

ТОП новини

Карпачова: прокуратура «тисне» на працівників офісу омбудсмена


Колишній уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова в інтерв’ю Радіо Свобода звинуватила сьогодні прокуратуру Києва в тиску на працівників секретаріату омбудсмена, які підписали документ із оцінкою фотографій синців Юлії Тимошенко.

За її словами, виконувач обов’язків прокурора Києва Сергій Софієв провів сьогодні в офісі нинішнього омбудсмена Валерії Лутковської зустріч із експертами секретаріату омбудсмена Валерієм Селіним та Юрієм Ситником. При цьому вона заявила, що хоча це не допит, а дослідча перевірка, проте Селін та Ситник, на її думку, «безумовно, зазнають тиску прокуратури». Вона додала, що це вже третя зустріч прокуратури з працівниками секретаріату омбудсмена.

Самі Селін і Ситник підтвердили сьогодні на прес-конференції, що Карпачова, на той час чинний омбудсмен, наполягала, щоб вони склали висновок за фотографіями синців Тимошенко, хоча вони заперечували, що це було б незаконно. Але, за їхніми словами, вони не вважають вказівки свого тодішнього керівника за тиск на них.

Учора Селін уже заявляв, що Карпачова просила його з колегою «посилити» зміст документа про синці Тимошенко, щоб інформація про синці стала «більш гласною».

А в прокуратурі Києва повідомили, що перевірку за заявами Карпачової закінчать приблизно за тиждень.

Наприкінці минулого тижня Генеральний прокурор Віктор Пшонка вже повідомляв, що прокуратура встановила: Карпачова, яка на час тих подій обіймала посаду омбудсмена, домоглася від двох працівників свого секретаріату скласти оцінку своїх фотографій синців Тимошенко, запевнивши їх, що це лише для внутрішнього вжитку, хоча потім оприлюднила той документ, при цьому виправивши його назву зі «службової записки» на «експертний висновок». За словами Пшонки, працівники прямо заявили, що за такими знімками експертний висновок зробити неможливо.

Генпрокурор також повідомив, що Харківська прокуратура за результатами перевірки відмовила у порушенні кримінальної справи за заявами Юлії Тимошенко про побиття. За його словами, перевірка з опитуванням понад 80 учасників чи свідків подій тих днів, про які говорить колишній прем’єр, засвідчила неправдивість усього, що Тимошенко виклала в своїй заяві.

У таборі Юлії Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, заявляють, що вона зазнала фізичного насильства і тілесних ушкоджень із боку працівників виправної колонії, коли її насильно перевозили до лікарні 20 квітня. Ніна Карпачова в останній день свого перебування на посаді омбудсмена 27 квітня поширила фото, на яких, за її словами, показано синці, що з’явились у колишнього прем’єра внаслідок того інциденту, і документ із назвою «експертний висновок», який оцінював ті фото. Офіційні судмедексперти заявили, що синці мають, вочевидь, іншу природу.
XS
SM
MD
LG