Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина відмовляється видати розшукуваного віце-президента Іраку


Туреччина заявила в середу, що не видасть до Іраку віце-президента цієї країни Тарека аль-Гашемі, якого в Іраку звинуватили в причетності до вбивства шести суддів і ще низки інших убивств разом із кількома його охоронцями.

Як заявив віце-прем’єр-міністр Туреччини Бекір Боздаг, іракський чільник перебуває в Туреччині на лікуванні і «з самого початку» має підтримку влади країни.

У вівторок Інтерпол повідомив, що видав міжнародне «червоне попередження» про необхідність арештувати Тарека аль-Гашемі, одного з двох віце-президентів Іраку і найвищого урядовця-суніта за вірою, «за підозрою в керуванні терористичними нападами і їхньому фінансуванні» на запит влади Іраку.

Сам віце-президент, який переховується від влади, називав звинувачення політично мотивованими і заявляв, що не вірить у судову систему Іраку і боїться за своє життя. Натомість він сам звинувачував прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі, шиїта, в кампанії проти нього з метою узурпації влади його прибічниками.

Початок суду над ним у Багдаді наразі призначений на четвер.

Тарек аль-Гашемі втік із Багдада ще в грудні, коли на нього видали ордер на арешт на підставі антитерористичного законодавства. Як стверджує обвинувачення, загони, які діяли на його вказівку, здійснювали напади на посадовців органів безпеки та інших іракських діячів, а також на прочан-шиїтів.
XS
SM
MD
LG