Доступність посилання

ТОП новини

В ЄС не хочуть спортивного бойкоту і чекатимуть на вибори в Україні


Брюссель – Голови європейських дипломатичних відомств єдині в оцінці «неприпустимих» умов судочинства над колишнім прем’єром України Юлією Тимошенко. Однак вони дуже поділені щодо ідеї бойкоту чемпіонату Євро-2012. У понеділок на засіданні Ради міністрів закордонних справ 27 країн співдружності було здійснено спробу визначити спільну позицію європейської співдружності щодо ситуації, що склалася навколо України. Загальний висновок зустрічі дипломатів такий: спортивного бойкотування не буде, а з подальшими політичними кроками європейці визначаться після брюссельського візиту Прем’єр-міністра Миколи Азарова у вівторок, виправлення ситуації з вибірковим судочинством та осінніх парламентських виборів в Україні.

«Ми хочемо бути пов’язані угодою про асоціацію і віримо, що Україна – наш важливий сусід. Але (у наших стосунках) ми не можемо йти далі, якщо Україна не поважає засадничих цінностей», – такий головний сигнал Україні надсилає голова європейської дипломатії Катрін Аштон.

Тим часом, Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, країни-співгосподаря чемпіонату Євро-2012, відкидає поняття «футбольна дипломатія» та просить журналістів утримуватися від слова «бойкот». Він зазначає, що Україна ще має час виправити ситуацію, натомість ЄС готовий до подальшого зближення.
Ніхто з країн-членів не пропонував спортивного бойкоту
Радослав Сікорський

«Хотів би наголосити, що ніхто з країн-членів не пропонував спортивного бойкоту, – каже він. – Природньо, що держави вирішили зачекати й побачити, що відбуватиметься далі. Чи має Україна європейську ідентичність, не є наслідком рішень ні ЄС, ні когось іншого. Це тільки справа українського уряду. І питання полягає лиш у тому, як швидко це (європейське покликання) буде оформлене інституційно».

Розбіжності щодо Євро-2012
У європейській політиці немає місця політиці помсти. Ми дуже ретельно спостерігатимемо, як пройдуть вибори
Вільям Гейґ

Однак, якщо голова британського міністерства закордонних справ Вільям Гейґ заявляє, що «особисто він не має у планах» поїздки на українську частину футбольного чемпіонату, то його колега зі Швеції Карл Більдт відстоює протилежну думку. Він каже, що йому «складно усвідомити, що участь, або неучасть у футбольних матчах – це головний інструмент європейської політики». Карл Більдт висловив переконання, що питання, «чи рухатися європейсько-українським відносинам далі», покажуть осінні вибори.

«Ми вже заявляли, що верховенство права – дуже важливе, а у європейській політиці немає місця політиці помсти, – зазначає представник Швеції. – (Україна) восени матиме вибори і ми дуже ретельно спостерігатимемо за тим, як пройдуть ці вибори. Це буде надзвичайно важливо і протягом осені ми побачимо: можемо ми рухатися вперед з Україною, чи ні».

У руках українських лідерів напрямок, у якому вони поведуть свою країну, – у бік Польщі, чи у бік Білорусі, – додаа Карл Більдт.

У таборі прихильників жорсткої позиції ЄС щодо української влади залишається голова бельгійського МЗС Дідьє Рейндерс, який вкотре висловлює повну підтримку ідеї саме політичного, а не спортивного бойкотування України.
Можна грати в добрий футбол і без надмірної присутності міністрів
Жан Ассельборн

Рішення бойкотувати чемпіонат Європи з футболу чи ні – в компетенції УЄФА, переконує очільний люксембурзький дипломат Жан Ассельборн, додаючи, що «можна грати в добрий футбол і без надмірної присутності міністрів».

Азарова у Брюсселі зустрінуть не всі голови євроустанов

У вівторок і середу чинного Прем’єр-міністра України Миколу Азарова очікують у Брюсселі, де він візьме участь у засіданні Ради ЄС зі співробітництва з Україною. У середу голова українського уряду матиме зустріч із головою Європейського парламенту Мартіном Шульцем та має взяти участь у засіданні круглого столу з проблемних питань українсько-європейських відносин.

Характерно, що протягом дводенного візиту до брюссельських євроустанов у Миколи Азарова не буде жодної зустрічі ні з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, ні з головою Європейської ради Германом Ван Ромпеєм. Як пояснюють у європейських дипломатичних джерелах, лідери ЄС таким чином вирішили поки що не з’являтися публічно із представниками української влади.

Читайте більше тут:

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG