Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку почався процес над утеклим віце-президентом


У столиці Іраку Багдаді сьогодні почався процес над утеклим віце-президентом Тареком аль-Гашемі. Після виступу кількох свідків оголосили перерву до неділі.

Тарека аль-Гашемі, одного з двох віце-президентів Іраку і найвищого урядовця-суніта за вірою, звинувачують у причетності до вбивства шести суддів і ще низки інших убивств разом із його охоронцями.

У справі також проходять його зять Ахмад Ахмад Кахтан і понад 70 його охоронців.

Сам віце-президент переховується від влади й нині перебуває в Туреччині, яка не має наміру видавати його навіть за попередженням Інтерполу. Він називав звинувачення політично мотивованими і заявляв, що не вірить у судову систему Іраку і боїться за своє життя. Натомість він сам звинувачував прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі, шиїта, в кампанії проти нього з метою узурпації влади його прибічниками.

Тарек аль-Гашемі втік із Багдада ще в грудні, коли на нього видали ордер на арешт на підставі антитерористичного законодавства. Як стверджує обвинувачення, загони, які діяли на його вказівку, здійснювали напади на посадовців органів безпеки та інших іракських діячів, а також на прочан-шиїтів.
XS
SM
MD
LG