Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську мітинг пам’яті Шевченка відбувся під гаслами захисту української мови


У Дніпропетровську мітинг з ушанування пам’яті Тараса Шевченка з нагоди 151-ї річниці перепоховання відбувся під гаслами на захист української мови.

В акції біля монументу Кобзаря в обласному центрі взяли участь активісти громадських організацій та партій, які входять до об’єднаної опозиції Дніпропетровщини, – «Батьківщини», «Фронту Змін», «Нашої України», «УНП» тощо.

Чимало людей прийшло у вишиванках. Учасники акції тримали в руках плакати з написами «Єдина державна мова українська в Україні – гарантія її збереження і розвитку!» та цитатами із творів Кобзаря.Вони висловлювали обурення законопроектом, внесеним до Верховної Ради України регіоналами Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, які, на переконання активістів, розширює права російської мови в Україні, передбачаючи дублювання офіційних документів російською та іншими мовами національних меншин.

Молодь, яка брала участь в акції, випустила в небо білих голубів як символ чистоти і нескореності українського духу.

Влада Дніпропетровщини захід з ушанування пам’яті Шевченка цього разу проігнорувала, хоча річницю з дня його народження у березні обласні чиновники і представники Партії регіонів відзначали короткою церемонією під вигуки «Ганьба» з лав опозиції.
XS
SM
MD
LG