Доступність посилання

ТОП новини

Передвиборна кампанія у США: Обама та Ромні сперечаються про економіку


Мітт Ромні
Нью-Йорк – Головною темою агітації під час президентських перегонів у США стала економіка країни. Оскільки економічна ситуація у США наразі залишає бажати кращого, кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні звинувачує у цьому адміністрацію Барака Обами. Президент, у відповідь, змальовує свого суперника ставлеником Волл-стріту, байдужим до долі трудящих.

Чинний президент США Барак Обама і кандидат від республіканців Мітт Ромні, колишній губернатор штату Масачузетс, за популярністю йдуть приблизно нарівні, з розбіжністю у кілька відсотків. Про це свідчать опитування громадської думки, які проводяться щотижня.

Десятки мільйонів доларів обидва кандидати витрачають, здебільшого, на телевізійну рекламу. Агітаційні сюжети, виготовлені штаб-квартирою Ромні, присвячені проблемi безробіття.

На обліку про допомогу безробітним нині зареєструвались близько13 мільйонів осіб – 8% робочої сили країни. Упродовж останніх трьох місяців нові робочі місця створюються вельми повільно.

У центрі уваги – економіка

Агітаційна кампанія Ромні робить наголос на тому, що за роки президентства Обами економічний стан не поліпшився.

У телевізійному сюжеті кандидата інтерв’ю з 59-річною безробітною Барброю Рагланд із міста Вебстер-Сіті у штаті Айова.

«Я шукаю роботу вже два роки, але нічого не знайшла. Допомога мені як безробітній закінчилася і я намагаюся звести кінці з кінцями», – розповідає вона у телевізійному рекламному ролику Ромні.

Іще один безробітний у цьому сюжеті, 20-річний Тоні Напп, ділиться свої досвідом. Йому допоміг приятель, цвинтарний робітник. Завдяки йому Напп підробляє на міському цвинтарі копанням могил. «Я вже сотні дві могил вирив», – зауважує Тоні.

Зі свого боку, Барак Обама, виступаючи у нью-йоркському коледжі Бернард, казав, що Ромні – холодний бізнесмен, який обстоює скорочення податків для багатих.

Збільшення прибутків не потягнуло за собою створення кращих робочих місць. Губернатор Ромні, здається, не розуміє цього
Барак Обама
«Збільшення прибутків не потягнуло за собою створення кращих робочих місць, – каже Обама. – Губернатор Ромні, здається, не розуміє цього».

Між тим, наступного місяця Верховний суд США має оголосити рішення щодо конституційності закону про загальне медичне обслуговування. Він передбачає обов’язкове медичне страхування кожного американця.

Білий дім вважає найбільшим досягненням президентства Обами саме цей закон, але на думку правників, Верховний Суд може скасувати закон, як такий, що суперечить Конституції.

Оглядачі зазначають, що чільна тема передвиборної боротьби – стан і шляхи поліпшення економіки.

Як зауважив Брайєн Вільямс, ведучий вечірніх новин телемережі NBC, проблема Ромні в тому, що він досконало знається на економіці, але йому бракує харизми й ораторського таланту. Обама, на відміну від Ромні, дихає харизмою і є неперевершеним оратором, але йому бракує аргументів, коли Ромні запитує виборців: «Вам нині живеться краще чи гірше, ніж 4 роки тому?»

Саме це запитання допомогло республіканському кандидатові Рональдові Рейгану на виборах 1980 року завдати поразки тодішньому президентові-демократу Джиммі Картеру.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG