Доступність посилання

ТОП новини

Рада ООН із прав людини розгляне сирійське питання


Нью-Йорк – 1 червня Рада ООН із прав людини на спеціальному засіданні обговорюватиме ситуацію у Сирії, де вже понад рік тривають повстання проти режиму президента Башара Асада, які уряд намагається придушити силою. За підрахунками спостерігачів ООН, понад 6 тисяч цивільного населення стали жертвами дій армійських підрозділів і міліцейських загонів, які діють з надзвичайною жорстокістю.

Приводом для нового засідання Ради із прав людинистала різанина у селищі Хула, де урядові загоні на минулому тижні вбили 100 осіб, здебільшого жінок і дітей. На знак протесту, західні держави, включаючи США, Велику Британію, Францію та Австралію, вислали послів Сирії. ООН і Сполучені Штати попередили уряд Дамаску, що Сирія стоїть на межі громадянської війни.

Хоча спеціальний посланець ООН Кофі Аннан на переговорах з президентом Сирії виробив план мирного врегулювання конфлікту, цей план поки що залишапється на папері.

Пан Ґі Мун, генеральний секретар ООН, виступаючи на форумі у Стамбулі, сказав, що масове убивство, подібне до скоєного у селищі Хула, може призвести до громадянської війни.

Я вимагаю від уряду Сирії дотримання своїх зобов’язань відповідно до мирного плану Кофі Аннана
Пан Ґі Мун
«Масове убивство цивільного населення, подібне до того, що сталося минулого тижня, – сказав генсекретар ООН, – може штовхнути Сирію у громадянську війну, з якої ця країна ніколи не зможе вибратися. Я вимагаю від уряду Сирії дотримання своїх зобов’язань відповідно до мирного плану Кофі Аннана».

Війна за довіреністю?

Між тим, Гілларі Клінтон, державний секретар США попередила, що російська підтримка режиму Асада на засіданні Ради ООН із прав людини теж може призвести до громадянської війни. Виступаючи у Данії перед студентами Копенгагенського університету, Клінтон сказала, що російські урядовці запевнили її, що Москва «не бажає громадянської війни».

Держсекретар також попередила, що сирійське кровопролиття може перетворитися на так звану війну за довіреністю, оскільки за спиною Асада стоїть Іран.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG