Доступність посилання

ТОП новини

Захід: про наміри Башара Асада варто судити лише по справах


Прага – У керівництві Євросоюзу підтримали реакцію держсекретаря США Гілларі Клінтон на заяви сирійського президента Башара Асада про те, що він готовий підтримати мирний план урегулювання в Сирії. Йдеться про план, запропонований посланцем ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном. Клінтон наголосила, що про чесність намірів Асада варто судити не по його словах, а лише по справах. У Брюсселі також наголосили, що продовжують нарощувати санкції проти режиму в Дамаску й очікують реального покращення ситуації в Сирії. У середу до того ж представник Дамаска заявив, що режим Асада не підтримає жодної з ініціатив саміту Ліги арабських країн, що проходить 28-29 березня в Багдаді.

Майкл Манн, речник глави закордонної політики ЄС Катрін Аштон заявив у середу в Брюсселі, що в Європі сподіваються на реальне припинення кровопролиття в Сирії, бо перед цим «президент Асад не раз заявляв про реформи і діалог, але цього не сталося». Цього разу Євросоюз сподівається, що Асад дійсно піде на реальні кроки.
Немає й мови у даний час про якесь послаблення санкцій
Майкл Манн

«На сьогодні ми нарощуємо санкції. Ви бачили минулого тижня, що ми розширили перелік людей з Дамаска у списку санкцій. Немає й мови у даний час про якесь послаблення санкцій. Ми все тримаємо під постійним контролем і продовжуємо тиск, політичний натиск, дипломатичні вимоги та економічні санкції до того часу, поки становище в Сирії дійсно не покращиться», – зазначив Майкл Манн.

Після того, як від посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана у вівторок надійшла інформація про те, що він отримав листа від Башара Асада з нібито готовністю прийняти його план врегулювання в Сирії, свій скептицизм висловила державний секретар США Гілларі Клінтон.
Ми будемо судити про щирість і серйозність намірів Асада лише на основі справ, а не його слів
Гілларі Клінтон

«Це важливий початковий крок з листом Асада до ООН, де він каже про прийняття плану Аннана. Але дозвольте мені тут наголосити, щоб попередити: історія надмірних обіцянок Асада красномовна тим, що зобов’язання повинні відповідати безпосереднім діям. Ми будемо судити про щирість і серйозність намірів Асада лише на основі справ, а не його слів», – наголосила Клінтон.

Попри обіцянки Асада бої з опозицією тривають

Вже перші реакції у світі на лист Башара Асада до посланця ООН з намірами прийняти план дій для завершення громадянського конфлікту свідчать про значний скептицизм. Так, посол США в Сирії Роберт Форд висловив сумнів у реальності намірів глави режиму Дамаска, котрі Асад висловив у листі до Кофі Аннана. Форд також повідомив, що має значний масив інформації про порушення прав людини не лише вояками урядових сил, а й збройними представниками опозиції.

Речники сирійської Національної ради в Стамбулі не вірять у щирість листа Асада до ООН. До того ж, сирійські урядові сили у середу продовжували бої з опозицією, попри письмові запевнення Башара Асада щодо прийняття плану ООН і Ліги арабських держав.

Представник сирійського зовнішньополітичного відомства Джигад Макдісі заявив у середу, що «Сирія не буде співпрацювати з будь-якою ініціативою Ліги арабських держав ні на якому рівні». Мається на увазі, насамперед, саміт Ліги арабських держав, що проходить 28-29 березня в Багдаді, де лідери 22 арабських країн обговорюють заходи з припинення насильства в Сирії.

Міністр закордонних справ Іраку Гошіяр Зебарі у середу, заявив Радіо Свобода: «Бог не простить нам, якщо ініціатива арабських держав у Сирії буде провалена, тоді ООН мусить ухвалити зобов’язуючу резолюцію щодо Сирії».

Раніше Ліга арабських країн зупинила членство Сирії в цій організації з метою чинити тиск на Башара Асада і змусити його припинити насильство над опозицією, котре триває вже понад рік і забрало понад 9 тисяч людських життів.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG