Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко знову відмовляється здавати кров на аналіз – МОЗ


Плакати прихильників Тимошенко під лікарнею в Харкові, архівне фото О. Овчинникова
Колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка перебуває на лікуванні в клініці в Харкові, відмовилася в середу здати аналіз крові, коли таку пропозицію висловили їй лікарі на чолі з фахівцем німецької клініки «Шаріте», повідомила в четвер прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

За цим повідомленням, протокол процедури в разі згоди пацієнтки передбачав забір проби, одну частину якої мали б передати німецькій стороні, другу залишити в Україні, третя ж була б контрольною.

Як мовиться в повідомленні, про цю відмову складений акт, підписаний фахівцем німецької клініки «Шаріте» і українськими лікарями, які здійснювали огляд Тимошенко.

Також у четвер прес-секретар колишнього прем’єра Марина Сорока назвала повідомлення, яке раніше поширили засоби інформації, про відмову Тимошенко від аналізу крові неправдивим і брехливим і заявила, що таку інформацію «навмисно тиражує Банкова, намагаючись у черговий раз очорнити колишнього Прем’єр-міністра».

А її захисник Сергій Власенко заявив раніше в четвер, що Тимошенко «наполягає на проведенні розширеного аналізу крові», який мали б зробити медики клініки «Шаріте». За його словами, що їх наводить сайт очолюваної колишнім прем’єром партії «Батьківщина», «є намагання Юлії Тимошенко зробити аналіз крові, є заява німецьких лікарів про готовність це зробити, і, як завжди, не вистачає одного – політичної волі влади (Президента Віктора) Януковича».

Це вже не перша відмова Тимошенко здавати кров на аналіз.

Зокрема, ще в лютому Державна пенітенціарна служба оприлюднювала акт про таку відмову, коли Тимошенко пропонували взяти в неї кров у трьох зразках, один із яких мав би досліджуватися в Україні, інший у лабораторіях клінік, запропонованих канадськими лікарями, і третій мав би зберігатися в Україні для контрольних досліджень.

Перед тим Власенко так само заявляв, що колишня прем’єр не відмовляється від аналізу крові взагалі і готова здати кров на аналіз, але тільки незалежним лікарям, «українським або іноземним, не має значення».

Уже в травні після чергової відмови перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін припустив, що Юлія Тимошенко не погоджується здати аналіз крові, щоб у її організмі не виявили «певної субстанції».

Юлія Тимошенко, яка відбуває в колонії в Харкові 7-річний термін ув’язнення за звинуваченням у перевищенні повноважень при укладенні газових угод із Росією 2009 року, нині перебуває на лікуванні в харківській лікарні «Укрзалізниці». Її лікуванням займаються німецькі лікарі з клініки «Шаріте» в Берліні, які по черзі їздять туди, оскільки, за її словами, українським медикам вона не довіряє.
XS
SM
MD
LG