Доступність посилання

ТОП новини

Двері для України в Митний союз відчинені лише на загальних підставах – Матвієнко


Валентина Матвієнко
Двері для вступу України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану відчинені, але лише на загальних підставах, без преференцій. Про це заявила спікер Ради Федерації Російської Федерації Валентина Матвієнко сьогодні у Москві, інформує агентство УНІАН.

«Є інтеграційні об’єднання, які вже засвідчили свою ефективність. Деякі держави, зокрема, Україна, вивчають і спостерігають за їхньою роботою. Коли вони дозріють, пропозиція для них залишається відкритою»,– сказала Матвієнко.

Вона наголосила, що ці інтеграційні об’єднання відкриті для всіх держав, хто в них зацікавлений. Ніякого тиску, ніяких насильницьких дій із залучення цих держав робити не треба, додала вона.

«Не треба особливих пряників, преференцій і умов», – наголосила Матвієнко.

Учора в Митному союзі вже заявляли, що співпраця України з ним у форматі «3+1» нереальна.

Іще 24 серпня 2011 року тодішній президент Росії Дмитро Медведєв заявляв, що Росія не готова запропонувати Україні особливих умов членства в Митному союзі і згодна тільки на її повне членство, і потім повторював цю ж думку.

Перед тим, 11 липня 2011 року, тодішній прем’єр-міністр Росії Володимир Путін повідомляв, що російські і українські урядові експерти активно працюють над запропонованим Україною варіантом співпраці з Митним союзом за схемою «3+1».

Президент України Віктор Янукович 7 квітня 2011 року висловився за співпрацю України з Митним союзом Білорусі, Казахстану і Росії у форматі «3+1».

Іще 27 квітня 2010 року Янукович заявляв, що Україна не буде членом Митного союзу.

5 березня 2010 року Путін пропонував Україні вступити до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

У Європейському Союзі вже багато разів наголошували, що для України неможливо мати зону вільної торгівлі з Євросоюзом, про що вона прагне укласти договір, і одночасно стати повноправним членом Митного союзу, чого від Києва домагається Москва.
XS
SM
MD
LG